התאוששה: ניצחון דרמטי לאילת

למרות שאיבדה יתרון דו-ספרתי בדקות הסיום, הצליחה הפועל אילת לחזור למסלול הניצחונות אחרי שני הפסדים בפערים גדולים, עם 78:79

נרי וייס , ל' בחשון תש"פ

אילת חוגגת ניצחון דרמטי
אילת חוגגת ניצחון דרמטי
צילום: פרנסיסקו די סטסיו, מנהלת הליגה

כשהיא ללא הזר הבולט שלה ועם הגב אל הקיר אחרי שני הפסדים בפער של יותר מ-20 נקודות, השיגה הערב (חמישי) הפועל אילת את ניצחונה ה-3 העונה בתום דרמה גדולה בשניות הסיום כשגברה על הפועל גלבוע/גליל בתוצאה 78:79.

הדרומיים פתחו את המשחק בצורה נהדרת כשהעמידו את האורחים מהצפון על 7 נקודות בלבד במהלך הרבע הראשון כולו שהסתיים עם 7:13. האילתים חשבו כי מצפה להם ניצחון קליל אך שחקני גלבוע לא ויתרו ומהר מאוד חזרו למשחק כשאל הפסקת המחצית ירדו בפיגור 2 בלבד עם 31:33.

ברבע השלישי הצליחו האורחים מהצפון להפוך את התוצאה וזו עברה שוב ושוב ידיים. אל הרבע האחרון והמכריע ירדו השתיים כשלוח התוצאות הראה 53:51 לזכות הצפוניים.

בחסרונו של ג'ארד טלר מי שלקחו את הפיקוד באילת היו השחקנים הישראליים שלה בראשותו של יהונתן שולדבראנד שסיפק מספר מהלכים גדולים בדקות הסיום.

גרשון עוד הספיק להשוות עם 78:78, 13 שניות לסיום, אך קליעת עונשין אחת מדוייקת של תומפסון, 3 שניות לסיום, הכריעה את התוצאה והביאה לאילת ניצחון ביתי דרמטי וחשוב שמעלה אותה זמנית אל המקום השלישי בטבלת הליגה.

גלבוע/גליל שוב מנוצחת באולם הדרומי ביותר בארץ עם הפסד תשיעי בעשרה משחקים ונמצאת באותו מאזן כמו של אילת בטבלת הליגה.

קלעו לאילת: שולדבראנד 24, מנקו 17, תומפסון ובן שימול 10 כ"א, בן צבי 8, דבנפורט 6, גורדון 4.

לגלבוע/גליל: טילמן 19, גאלי 16, סוסה 11, זיו 10, גרשון 8, בני 6, ורנאדו וארצי 4 כ"א.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il