החרדים לליברמן: תעביר רשימה דרישות

על רקע מה שנראה כהתקרבות מסוימת של אביגדור ליברמן לממשלת ימין-חרדים, פנו גורמים במפלגות החרדיות לאנשיו וביקשו רשימת דרישות.

מיכל לוי , ל' בחשון תש"פ

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על רקע הצהרתו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לפיה במידה וראש הממשלה היה מבצע פשרות בענייני דת ומדינה הוא היה מצטרף לקואליציית ימין, פנו היום (חמישי) גורמים במפלגות החרדיות לאנשיו והעבירו מסר שיש על מה להתדיין.

על פי דיווח בחדשות 13, נציגי המפלגות הבינו שעליהם להגיב למה שנראה כאיתותים מצידו המעידים על נכונות עקרונית לסגת מהבטחת הבחירות והעבירו אליו מסר: העבר אלינו רשימת דרישות סופית וכנה - ואנחנו נתייחס אליה.

הבוקר הצהיר ליברמן בריאיון לרדיו רק"ע כי "אם נתניהו היה מוכן ללכת לוויתורים כלשהם בשביל ישראל ביתנו, היינו יכולים לעשות קואליציה יציבה של 63 חברי כנסת".

"כרגע המכשול הוא הרצון של נתניהו לא להיפרד מכל הגוף המשיחי-חרדי. זה כמו חתונה קתולית. לא יכול להיפרד. זה מה שמונע מישראל ביתנו להיכנס לקואליציה", המשיך ליברמן.

"הוא תמיד מוותר לאורתודוקסים, כל הניסיונות שלנו שיעזבו בשקט את כל הקשור לתחבורה ציבורית - מכיוון שנתניהו נתן הכל לחרדים, לליצמן וגפני, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להיכנס לכזאת קואליציה", אמר.