סיירת מטכ"ל של ההתיישבות

בית מדרש חדש לזכרו של התינוק עמיעד ישראל איש רן הי"ד נחנך בישיבה התיכונית באלון מורה.

אורלי הררי , א' בכסלו תש"פ

עמיחי ושירה איש-רן
עמיחי ושירה איש-רן
צילום: נריה בנבנישתי

הישיבה התיכונית באלון מורה חנכה אמש (חמישי) בית מדרש חדש, לזכרו של התינוק עמיעד ישראל איש-רן הי"ד שנרצח בפיגוע ירי בצומת עפרה.

טקס חנוכת בית המדרש התקיים בהשתתפות ראש הישיבה הגבוהה באלון מורה הרב אליקים לבנון, רב הישוב הר ברכה הרב אליעזר מלמד, ראש הישיבה התיכונית הרב אריאל שיוביץ, ראש מועצת שומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון, מנכ"ל מוסדות אלון מורה אליסף פרשן ובני הזוג עמיחי ושירה איש-רן.

הרב לבנון אמר ''המחבלים יכולים לשרוף את הגוף אבל לא את הרוח. האותיות של ספר התורה מחפשות היכן לנוח ולימוד התורה בבית המדרש מחייה את האותיות שפרחו באויר''.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן כינה את אלון מורה 'סיירת מטכ"ל של ההתיישבות', הקריא את שירה של חנה סנש ''אשרי הגפרור'' ואמר כי התינוק עמיעד ישראל הי"ד הצית לבבות רבים בעם ישראל, בארץ ובעולם.

מנכ"ל מוסדות אלון מורה, אליסף פרשן, אמר כי ''חנוכת בית המדרש הזה היא התשובה הטובה היותר לאויבנו ועלינו לחזק דווקא את מה שהם ניסו להרוס ובשל כך אנו בישיבה באלון מורה מוסיפים יותר חינוך לדור הבא, יותר ילדים, יותר ההתיישבות ויותר תורה".

עמיחי ושירה איש-רן, הוריו של התינוק עמיעד ישראל הי"ד, ריגשו את הקהל כשעלו יחד לבמה וסיפרו על סגירת המעגל שהרגישו בבניית בית מדרש על שם תינוקם, שזכה בימיו הקצרים לגרום לאחדות גדולה בעם ישראל.

בישיבה התיכונית באלון מורה לומדים למעלה מ-130 תלמידים והיא מאופיינת באווירת משפחתיות ייחודית, עם דגש משמעותי על פיתוח עולם הרגש אצל בני הנוער.טוען....

צילום: נריה בנבנישתי