"לחבר בין שמעון הצדיק לשמואל הנביא"

תושבי שכונת שמעון הצדיק דורשים שקו 136 החולף בקבר שמואל הנביא יעבור בסמיכות לקבר שמעון הצדיק כדי למנוע חיכוך עם בני מיעוטים

בן שאול , ג' בכסלו תש"פ

קבר שמעון הצדיק
קבר שמעון הצדיק
צילום: חזקי ברוך

תושבים בשכונת שמעון הצדיק דורשים כי קו 136 הירושלמי החולף בקבר שמואל הנביא יעבור בסמיכות לקבר שמעון הצדיק כדי למנוע חיכוך עם ערבים.

בפוסט שפורסם בפייסבוק מבקשים תושבי השכונה לפנות לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ' כדי לקדם מטרה זו.

בדבריהם גוללו את נחיצות הקו. "בשבועות האחרונים נעשה מאמץ שקו 136 יגיע מקבר שמואל הנביא ועד סמוך לציון שמעון הצדיק זיע''א. המבקרים שמגיעים לאתרים ברגל יודעים כמה לא תמיד נעים ללכת בין בני מיעוטים שלא תמיד מאירים פנים".

״ברור לכל החברים היקרים שלמקומות קדושים ראוי שיגיעו אליו הרבה יותר יהודים טובים, אלא שהמניעה היא סה''כ 150 מטר של הליכה לא נעימה. אי לכך, מתנהלים בשבועות האחרונים מגעים עם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' שהוא, לפני הכל יהודי עם לב חם ואיכפתי, כדי לקדם את הנושא הזה".

מארגני היוזמה סיפרו כי בשבוע האחרון הנושא הגיע לוועדה שבחנה אותו, "אבל לא ממש שמחים לקדם את זה בטענות שאין מקום לאוטובוסים להיכנס ולהסתובב וכדו'. הדבר תלוי לא מעט בנו, שצריכים להציף את הצורך בקו כזה שישרת את כלל הציבור".

היוזמים מוסיפים גם המלצה כיצד לקדם את המיזם. "מה עושים? קודם כל, מתפללים. דבר שני, שולחים הודעה מכובדת לשר סמוטריץ', ומבקשים בקצרה את עזרתו. כמובן בבקרים ובשעות העבודה שלו. סמוטריץ' פרסם את המספר שלו האישי לפניות של כל הציבור, והוא גם מתייחס כראוי...", חתמו הודעתם.