אבל בנווה צוף
"ייקח זמן רב לקלוט את האובדן של ציפי"

מירי מעוז-עובדיה, חברתה ליישוב של ציפי רימל, מספרת על ההתגייסות של הקהילה. "נצטרך לתת את כל מה שאפשר כדי לתמוך במשפחה"

ניצן קידר , ג' בכסלו תש"פ

ציפי רימל ובתה נעם ז"ל
ציפי רימל ובתה נעם ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

תושבי נווה צוף מתקשים לעכל את מותן של ציפי רימל ובתה התינוקת נעם רחל בת שלושת השבועות בתאונת הדרכים בצומת גבעת זאב.

מירי מעוז-עובדיה, חברת המשפחה מהיישוב, התעוררה יחד עם כל התושבים לבוקר קשה. "אנחנו יישוב מקסים ושמח שלצערנו ספג בשנים האחרונות כמה אירועים מאוד קשים. הניסיון לא עוזר ואת הצער אי אפשר לסכם במלים. זו משפחה אהובה על כולם, מעורה בחיי כולם, משפחה עם ילדים ביסודי ועם ילד בגן".

"מדובר במשפחה שגרה ביישוב מאז שציפי ואפרים התחתנו, כשאפרים עצמו גדל ביישוב. האובדן של ציפי הוא משהו שייקח לנו הרבה זמן לקלוט. היא היתה אישיות מלאת אמונה, שמחה, אהבה ונתינה. הכי מקסימה שיש. כשאומרים שה' לוקח את הטובים – זה בדיוק זה. האובדן שלה עצום וקשה לכולם. והתינוקת הקטנה בת שלושת השבועות? היא עוד לא הספיקה לחיות. זה כל כך נורא", מוסיפה מעוז עובדיה בשיחה עם ערוץ 7.

"אפרים חבר מזכירות היישוב ונמצא בוועדה שמצעידה את היישוב קדימה כבר כמה שנים.זו משפחה הכי נטועה כאן".

לדבריה, בנווה צוף כבר נערכו כדי להתמודד עם השלכות התאונה. "היישוב צריך להתמודד עם מספר דברים: הליווי של אפרים ואיתי שנמצאים בבית חולים במצב מאוד לא פשוט, ושל שלושת הילדים של המשפחה שבלי אבא ובלי אמא שיעמדו בצידם, למרות שהם מוקפים במשפחה נרחבת ואוהבת וזה מאוד מורכב".

"יש גם את תושבי היישוב, צריך לבשר לילדים בשורה כזו ולהתמודד איתה ויש את בני הנוער שאפרים וציפי היו רכזים שלהם בעבר, וגם כולנו חברים ביישוב ומכירים את כולם. אנחנו נצטרך לתת את כל מה שאפשר כדי לתמוך במשפחה ולהקל עליהם ביום כל כך נורא שמתחיל תקופה שבה כל החיים משתנים".

מעוז-עובדיה מציינת שמדובר בטרגדיה שבה כל היישוב מתגייס לסייע. "העצב והצער מאוד מורכבים ובהרבה רמות שונות. אין אדם אחד שיכול היום להסתובב בצורה רגילה ביישוב. אי אפשר להמשיך את העיסוקים כרגיל ביום כזה ובשבוע כזה של שבעה מורכבת. אנחנו אנשי אמונה ומתפללים ומקווים לטוב. היום הזה הוא יום של אבל ושכול ואנחנו מתמקדים בזה כרגע".

היא גם מבקשת מהציבור הרחב להמשיך ולהתפלל לרפואתם של אב המשפחה אפרים צבי משה בן שולמית צביה והבן איתי יעקב בן צפורה שנפצעו בתאונה באורח קשה.

פרופ' עופר מרין, מנהל המרכז הרפואי שערי צדק בירושלים, עדכן מוקדם יותר (ראשון) על מצבם של נפגעי התאונה הקטלנית הלילה סמוך לגבעת זאב, בה נהרגו ציפי רימל ובתה נעם.

"אני שנים רבות עוסק בטראומה, לא זכורים לי לילות כל כך מורכבים וטראגיים כמו הלילה הזה", מספר פרופ' מרין.

לדבריו, "אחרי חצות אירעה תאונת דרכים קשה שבה ארבעה בני משפחה אחת שהיו ברכב נפגעו בצורה קשה מאוד. מתוך ארבעת הפצועים שלושה הגיעו ליחידת הטראומה של בית החולים שערי צדק".

"אם המשפחה הגיעה אחרי החייאה ארוכה בשטח ולאחר זמן ביחידת הטראומה נקבע מותה. אב המשפחה הגיע אלינו במצב קשה. הוא יזדקק לניתוח בהמשך הדרך. בן המשפחה, בן 11, הגיע במצב קשה, אפילו אנוש, עם פגיעה רב מערכתית קשה, עבר ניתוחים בלילה, גם פגיעת ראש קשה, גם פגיעת אחרות, הוא מורדם ומונשם ומצבו קשה מאוד", ציין פרופ' מרין.

מרין הוסיף, "פרט לכך היתה אתם ברכב תינוקת שנולדה לפני כשלושה שבועות כאן בשערי צדק, גם היא הגיעה לבית חולים אחר במצב אנוש, במצב של החייאה ונקבע מותה".

מרין סיכם את הדיווח ואמר, "ארבעה בני משפחה אחת, האם ותינוקת נפטרו ונקבע מותן. ילד בן 11 במצב אנוש, אב המשפחה במצב קשה מאוד ויזדקק לניתוחים בהמשך הדרך".

שתי ההרוגות בתאונה, ציפי רימל ובתה התינוקת נעם רחל, יובאו למנוחות בצהריים בנוף צוף. הלווייתן תצא בשעה 14:00 מרחבת בית הכנסת בישוב לבית העלמין.