איילת שקד: ''בנט לקח את האדמות מידיו של המרצח''

ח"כ שקד בירכה על החלטת שר הביטחון נפתלי בנט לאשר בנייה יהודית בחברון וסיפרה על המאמצים שעשתה כשרת המשפטים עבור היישוב היהודי.

ערוץ 7 , ג' בכסלו תש"פ

איילת שקד
איילת שקד
צילום: לשכת שקד

יו"ר הימין החדש, שרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד, בירכה הערב (ראשון) על החלטת שר הביטחון נפתלי בנט לאשר בנייה יהודית בחברון וסיפרה על המאמצים למניעת מערכת בחירות שלישית.

בראיון ליומן הערב בגלי צה"ל נשאלה שקד על העימות בין אריה דרעי לאביגדור ליברמן, ואמרה "זה שסע מיותר שלא צריך ללבות אותו. גם ליברמן ודרעי ישבו יחד בממשלות ועבדו יחד. עם רצון טוב אפשר להקים ממשלה, אין צורך לגרור את המדינה לבחירות מיותרות.

"הויכוח בין ישראל ביתנו והחרדים בנושא חוק הגיוס הוא מיותר. אין באמת הבדלי מהות משמעותיים בין החרדים לליברמן. אפשר למצוא פשרה באמצע. זו תהיה החלטה של הפוליטיקאים. בני גנץ ולפיד צריכים להחליט האם רוצים לגרור את המדינה לבחירות או להקים ממשלה. צריך להפעיל לחץ ציבורי, כל אחד צריך לעשות מה שאפשר כדי למנוע בחירות".

על החלטת שר הביטחון נפתלי בנט לאשר בנייה יהודית בחברון אמרה שקד "השקעתי שנתיים מחיי כשרת משפטים, יחד עם ליברמן כשר הביטחון, הבאנו חוות דעת משפטית טובה ומקצועית, היועץ המשפטי אישר אותה ונפתלי בנט לקח החלטה אמיצה, שלח מכתב לראש עיריית חברון והודיע שהדיירות מוגנת פגה.

''היועמ"ש מנדבליט הוא מומחה למשפט בינלאומי והייתה כאן עבודה משולבת של משרד הביטחון ומשרד המשפטים. לאור חוות דעת המשפטיות החזקות של משרד הביטחון ומשרד המשפטים, אני מאמינה שהנושא יעבור בבית משפט. עשינו עבודה משפטית מאוד רצינית, אין כאן מקום לפסילה ע"י בג"צ. הרכב בג"צ היום יותר מגוון ויותר שמרן ואין עוררין על כך שמדובר בקרקע יהודית פרטית".

שקד הסבירה כי בנייה יהודית במתחם השוק הסיטונאי בחברון מהווה סגירת מעגל, ''האדמות של הנרצחים ממאורעות תרפ"ט היו עד עכשיו לידיים של ראש עיריית חברון שהוא מרצח. כעת שר הביטחון נפתלי בנט לקח את האדמות הללו מידיו של המרצח ויקימו עליהם שכונה יהודית".