אסון משפחת רימל
מתפללים, שרים ומתחזקים

עשרות חניכי תנועת עזרא התקבצו בכיכר ציון לאחר האסון שפקד את בכיר הנהלת התנועה אפרים רימל, שהיה מעורב עם משפחתו בתאונה הקטלנית.

ערוץ 7 , ג' בכסלו תש"פ

שרים בכיכר ציון
שרים בכיכר ציון
צילום: תנועת עזרא

עשרות חניכי תנועת הנוער עזרא התקבצו הערב (ראשון) בכיכר ציון בירושלים לאחר האסון שפקד את בכיר הנהלת התנועה אפרים רימל.

רעייתו של אפרים, ציפי ז''ל ובתו נעם ז''ל בת השלושה שבועות נהרגו בתאונת הדרכים הקשה בצומת גבעת זאב. אפרים עצמו ובנו איתי בן ה-12 נפצעו קשה.

החניכים והמרכזות שהגיעו לכיכר ציון סיפרו על אפרים כרכז רגיש, אנושי ומעל הכל - אדם.

שאול דה מלאך, מזכ"ל תנועת עזרא, אמר "היוזמה של החניכים והחניכות להגיע ולהתפלל מראה לכולנו כמה אפרים הוא דמות דומיננטית וחשובה בתנועה שלנו. התנועה כולה ממשיכה להתפלל לרפואתם של אפרים ואיתי שהם חלק מהמשפחה הגדולה שנקראת תנועת 'עזרא'. אנו שולחים תנחומים למשפחת רימל על האסון הכבד".

הנהג הערבי בן ה-18, תושב מזרח ירושלים שנסע במהירות גבוהה ופגע ברכבה של משפחת רימל מנווה צוף, חשוד בגרימת מוות ברשלנות.

כאמור, בתאונה הקטלנית שאירעה בצומת גבעת זאב בכביש 443 נהרגה אם המשפחה ציפי רימל ז''ל (35) והתינוקת נעם רחל, בת כשלושה שבועות. אב המשפחה אפרים והבן איתי נפצעו קשה. האם והתינוקת הובאו למנוחות היום בנווה צוף, יישוב מגוריהם.

בחדשות 12 דווח כי המשטרה מנסה להבין מדוע הנהג הפוגע הגיע לצומת במהירות כה גבוהה ופגע ברכבה של משפחת רימל.

בשלב זה אין לחוקרים תיעוד של התאונה - לא ממצלמות רמזור, ולא ממצלמות אבטחה. עובדה זו מסבכת את החקירה של התאונה הקשה. למשטרה גם לא ידועה בשלב זה המהירות שבה נסע הצעיר, ובתקופה הקרובה ייערכו בדיקות על מנת לנסות ולגלות פרטים נוספים.

ככל הנראה לא ניתן יהיה לקבוע אם הנהג הפוגע היה תחת השפעת סמים או אלכוהול. הסיבה: הנהג, שנפצע גם הוא קשה בתאונה, קיבל משככי כאבים וסמי הרגעה ולכן אין אפשרות לבדוק באיזה מצב הגיע לבית החולים.