קישוטי חג המולד בסגנון נאצי

מוזיאון אושוויץ-בירקנאו מתח ביקורת חריפה על אתר "אמזון" לאחר שזה איפשר מכירת קישוטים לחג המולד עם עיטורים נאציים.

ניסן צור , ד' בכסלו תש"פ

מרכז שינוע של חברת אמזון
מרכז שינוע של חברת אמזון
צילום: ISTOCK

בהודעה שפירסם מוזיאון אושוויץ-בירקנאו הועברה ביקורת חריפה על אתר המכירות הפומביות "אמזון" לאחר שהתגלה כי האתר איפשר מכירה של קישוטים לחג המולד שכללו סמלים נאציים מוטבעים עליהם.

אנשי מוזיאון אושוויץ פירסמו תמונה של חלק מהפריטים שהוצעו למכירה ב"אמזון" ובה נראים בין היתר חפצים ועליהם תמונות של פסי הרכבת באושוויץ, חלק מביתני האסירים ועוד.

הפריטים המוצעים למכירה כללו משטחים לעכבר, פותחני בקבוקים, קישוטים מקרמיקה שכללו תמונות של משאיות ששימשו לגירוש יהודים למחנות ההשמדה ועוד. אנשי המוזיאון דרשו מ"אמזון" להסיר מיידית את החפצים מהמכירה הפומבית.

"מכירת קישוטים לחג המולד עם תמונות אושוויץ לא נראית מתאימה. אושוויץ על פותחן בקבוקים הוא מטריד וחסר כבוד" נמסר בהודעת אוושוויץ-בירקנאו.

לאחר מכן פירסמו אנשי הודעה נוספת בה מסרו כי "אמזון" אכן הסירה חלק גדול מהחפצים שהוצעו למכירה, אולם מאוחר יותר פירסמה הודעה נוספת בה נמסר כי "התגלו חפצים נוספים שמוצעים למכירה ב"אמזון" ועליהם קישוטים נאציים לחג המולד".

דובר "אמזון" אמר בתגובה כי "על כל המוכרים באתר שלנו לפעול בהתאם להנחיות המכירה. כל מי לא יעמוד בכך, יינקטו נגדו פעולות לרבות הסרה פוטנציאלית של החשבון שלו. החפצים המדוברים הוסרו מהמכירה".