אסון משפחת רימל
ציפי ביקשה: "שאפרים יתחתן עם אישה טובה ממני"

חברתה הטובה של ציפי רימל ז''ל שנהרגה בתאונת הדרכים הקטלנית עם בתה התינוקת, סיפרה על הצוואה הלא כתובה שהשאירה לה.

ערוץ 7 , ד' בכסלו תש"פ

ציפי רימל ובתה נעם ז"ל
ציפי רימל ובתה נעם ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

ציפי אנגלמן, חברתה הטובה של ציפי רימל ז"ל שנהרגה יחד עם בתה נעם בתאונת הדרכים הקטלנית בצומת גבעת זאב, סיפרה על שיחה ביניהן שבמהלכה אמרה ציפי "אני מבקשת שאפרים יתחתן עם מישהי טובה יותר ממני, שתהיה אימא טובה לילדים שלי".

אנגלמן סיפרה לאתר mako כי לאחר הרצח של בני הזוג הנקין לפני 5 שנים, היא קראה לרימל לשיחה. "סיכמנו, למשל, שכל אחת תבוא לנקות לשניה את הבית במהלך השבעה, כדי שלא יהיו פאדיחות ושהבית לא יהיה מבולגן".

השיחה על החיים שאחרי המוות הייתה יוזמה של אנגלמן. "אמרתי לה 'בואי נדבר על מה קורה אם זה קורה לי. אני בטוחה שכל מתנחלת עשתה את השיחה הזו עם החברה הכי טובה שלה. השיחה הייתה חצי בהומור חצי ברצינות. אני ביקשתי ממנה, למשל, שאם קורה לי משהו – שתוודא שבעלי יתחתן עם אישה שמנה יותר ממני. ציפי לקחה את השיחה הרבה יותר ברצינות, ואמרה את הדברים על אפרים".

"היה לה חשוב לבקש שבמקרה שיקרה לה משהו, שנזכור שהמשפחה שלה משמעותית, שנטפל גם במשפחה שלה ולא רק בילדים. היא הייתה אדם עם המון-המון רגישות וחמלה כלפי הזולת".

"כל אחד מאיתנו נושא תיק - בין אם זה תיק של שכול או של משבר כלשהו, וציפי ידעה לזהות את התיקים האלה אצל האנשים ולעזור להם. היא הייתה רוצה שאנשים יהיו יותר חומלים אחד כלפי השני, אפילו בכביש כשמישהו עוקף אותך, אתה לא יודע לאן הוא ממהר - אולי נוסע לבית החולים? אולי קיבל בשורה קשה? תהיו חומלים. היא הייתה כזו: רגישה, שמחה, אוהבת אדם".