שר החינוך רפי פרץ בערבה: "כאן רואים חלוציות אמיתית"

שר החינוך הרב רפי פרץ ביקר במועצה האזורית הערבה התיכונה. "מערכת מצוינת של חיבור וחינוך, ערכים ואהבת הארץ''.

ערוץ 7 , ד' בכסלו תש"פ

הרב פרץ עם תלמידים בערבה התיכונה
הרב פרץ עם תלמידים בערבה התיכונה
צילום: נתנאל דיין

ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה, ד"ר אייל בלום, אירח היום (שני) את שר החינוך, הרב רפי פרץ והציג בפניו את מערכת החינוך באזור.

הסיור כלל סקירה דמוגרפית, של מרכיבי הקהילה המקומית, הצלחות מערכת החינוך בקנה מידה ארצי והחינוך האיכותי מגיל ינקות ועד הצבא.

כמו כן, הוצגו בפני השר פרץ האתגרים החינוכיים עבור תושבי המועצה שחיים בפריפריה הרחוקה, כגון: הקמת מבנים חדשים בביה"ס, על רקע צמיחה משמעותית במספר התלמידים, בעיית העמידה בתקנים לכיתות מיוחדות, שימור וסיוע במתן תמריצים למורים, הרחבת מגוון מגמות לימוד ועוד.

בתחילת הסיור נפגש השר פרץ עם תלמידי כתה א' בבית הספר היסודי "שיטים", שבחרו לשיר לשר החינוך על חשיבות ההתיישבות בלב המדבר. בהמשך נפגש עם תלמידי תיכון "שיטים-דרכא" בישוב ספיר ועם חניכי מכינת עין יהב, המדרשה והחווה של "עמותת בין השיטין", שהוקמה ביוזמת בני הדור השני והשלישי בערבה התיכונה.

אחר כך ביקר השר פרץ במרכז המייקריים, מתחם מדעי חדש, המהווה פלטפורמה לפעילות חינוכית-לימודית ברמה גבוהה וציוד טכנולוגי מתקדם.

שר החינוך סיכם ואמר, "בביקור היום בערבה התיכונה ראיתי את ארץ ישראל היפה. רואים פה אידיאליסטיות, רואים פה חלוציות אמתית של אנשים שמוכנים לקבוע את ביתם כאן. הארץ הזאת מאירה פניה למי שמוכן למסור את נפשו עליה, רואים את זה כאן בערבה ובעוד הרבה מקומות בארץ ולאורך כל שנות ההיסטוריה שלה".

"כאן בערבה זה לחיות ולהחיות את ההיסטוריה מחדש. אני רואה כאן חקלאות ברמה גבוהה, נכונות אמתית של התושבים, מכינות קדם צבאיות שמניבות פירותיהן, תכניות לבוגרים לאחר שירותם הצבאי והכל מאוגד בתוך מערכת מצוינת של חיבור וחינוך, ערכים ואהבת הארץ. ציונות אמיתית. מבחינתנו במשרד החינוך מדובר באתגר מיוחד מאוד שאנחנו שמחים להיות שותפים בו ולסייע לו ככל יכולתנו", הוסיף השר.

ראש מועצה האזורית אייל בלום הוסיף, "אני מודה לשר החינוך שביקר בערבה התיכונה ונחשף לצוות ההוראה, התלמידים והמיזמים הייחודיים הקיימים באזור. צעירי הערבה התיכונה הם חוד החנית של מערכת החינוך הישראלית ומודים למשרד החינוך, כי הוא מאפשר לנו לקיים מגוון רחב של תכניות שיאפשרו לתלמידי הפריפריה לממש את הפוטנציאל שלהם".