תצפיות בחברון - נגד פעילי השמאל

השר אופיר אקוניס נפגש עם פורום 'אמהות למען לוחמים' שנלחם במשקיפי ארגוני השמאל ועוקב אחרי התנהלותם ברחבי ההתיישבות.

חזקי ברוך , ד' בכסלו תש"פ

נשות הפורום עם השר אקוניס
נשות הפורום עם השר אקוניס
צילום: דוברות

שר המדע והטכנולוגיה ח"כ אופיר אקוניס נפגש היום (שני) עם פורום "אמהות למען לוחמים" אשר החל להעמיד תצפיות בחברון ובשאר חלקי ההתיישבות נגד אנשי שמאל קיצוני הפועלים נגד חיילי צה"ל.

כזכור, לפני כשנה החליטה הממשלה לא לחדש את המנדט למשקיפי ארגון TIPH לאחר שהוכח שפעילי הארגון מתעמתים עם חיילים המשרתים בעיר ובכך מפריעים להם במילוי תפקידם.

עם זאת, ממשיכים לפעול בחברון פעילים מהשמאל הקיצוני אשר מטרידים את חיילי צה"ל ואת המתיישבים בעיר. פעילות הפורום מלווה ע"י תנועת "אם תרצו".

השר אקוניס אמר, "לצערי פעילי השמאל הקיצוני פועלים כבר שנים ארוכות באופן לא לגיטימי, מתגרה ומתריס, נגד כוחותינו ללא כל תגובה. חלקם הגדול מופעל על ידי עמותות הממומנות על ידי מדינות זרות ועל ידי כך מתערבות בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל, דבר שהוא פסול לחלוטין".

"אתן עושות מעשה חלוצי ואני מברך אתכן ואת תנועת אם תרצו על הפעילות החשובה הזאת", אמר לנשות הפורום.

נאוה כהן מראשי פורום "אמהות למען לוחמים" אמרה בפגישה, "אנחנו אוהבי ישראל ואנחנו כאן כדי להילחם למען החיילים של כולנו. מטרת הפורום היא להיות חוד החנית במאבק למען מדינת ישראל וחיילי צה"ל. הדם בוער בנו כאשר האנרכיסיטים קוראים לילדים שלנו נאצים והם לא יכולים לעשות דבר נגדם. אנו נפעל כדי לשנות את מציאות זו."

יהודה שרבאני ראש אגף השטח בתנועת "אם תרצו" סיכם, "בשנה האחרונה בזכות פעילות התיעוד שלנו ופעילות של ארגונים נוספים, מספר ארגונים זרים שעסקו בהצקה לחיילים והכפשת מדינת ישראל עזבו את חברון. לחלל שנוצר נכנסו מהר מאד פעילים אנרכיסטים זרים אחרים בתחפושת של תיירים תמימים שחוץ מליבוי הסכסוך והתגרות בחיילי צה"ל הם אינם עושים דבר. בכוונתנו להמשיך לחשוף את מי שפועל נגד חיילים צה"ל ומדינת ישראל. יש לנטרל כל את כל בעלי האינטרסים המפיקים רווחים מן הסכסוך. הם המכשול האמיתי והעיקרי לשלום".