ח"כ טסלר מוחה: מסורת ישראל נדרסת, הסטטוס קבוע נפגע

''עשרות שנים כיבדו את השבת במרחב הציבורי, מעולם לא העז ראש עיר לפעול נגד כל תושביו המסורתיים", אמר חבר הכנסת מיהדות התורה.

מיכל לוי , ה' בכסלו תש"פ

יעקב טסלר
יעקב טסלר
צילום: דוברות הכנסת יצחק הררי

ח"כ יעקב טסלר (יהדות התורה) נאם במליאת הכנסת והביע את הכאב בציבור הדתי, החרדי והמסורתי בעקבות הפעלת תחבורה ציבורית בשבת בערים השונות.

"לצערנו הרב, אנחנו מצויים בתקופה בה מותרת דריסת מסורת ישראל ושמירת השבת. ראשי ערים נגררים אחרי הלך רוח של מסיתים למיניהם, ובוחרים לפגוע בסטטוס קוו ולהפעיל תחבורה ציבורית בשבת", אמר טסלר.

"עשרות שנים שמרה מדינת ישראל על סטטוס קוו דתי'', הוסיף טסלר, "עשרות שנים כיבדו את שבת קודש במרחב הציבורי, מעולם לא העז ראש עיר לפעול נגד כל תושביו המסורתיים. הפעלת תחבורה ציבורית בשבת על ידי ראשי רשויות היא תוצאה ישירה של שנאת דת בהובלת מפלגות ופוליטיקאים כמו ליברמן ולפיד".

"העובדה היא, מאז ומתמיד בחרו יהודים - גם אם אינם מוגדרים שומרי מצוות - לכבד את השבת, לכבד את מקדשיה, להעריך את המסורת היהודית ואת חשיבות שמירת השבת. הסחף האחרון של חילולי השבת מצביע על 'פשיטת רגל' ערכית, חינוכית ומוסרית.

"מצערת ביותר המחשבה על הדור הצעיר שיגדל ללא ערך אמיתי בחשיבות שמירת השבת, כיום המנוחה הלאומי וכאות ברית בין הקבה לעם ישראל''.

ח"כ טסלר סיים את נאומו ואמר: "אין מנוס מלקבוע בצער כי אנו מזהים תסמינים למלחמת דת. היא מיותרת והרסנית ואני קורא לראשי הרשויות לעצור מבעוד מועד''.