עודד פורר: "עדיף ממשלת ימין צרה על פני בחירות שלישיות"

ח"כים מישראל ביתנו פנו לאביגדור ליברמן והציעו להקים ממשלה צרה. ח"כ פורר: ''החרדים יצטרכו לעשות התגמשויות ופשרות''.

ערוץ 7 , ו' בכסלו תש"פ

עודד פורר
עודד פורר
צילום: קובי ריכטר/TPS

חברי הכנסת עודד פורר וחמד עמאר מסיעת ישראל ביתנו פנו לאביגדור ליברמן, יושב ראש המפלגה, וביקשו ממנו לחבור לבנימין נתניהו ולהקים ממשלת ימין צרה כדי למנוע בחירות.

פורר הסביר ב"חדשות הבוקר" בערוץ 12 מה הוביל לשינוי הכיוון. "בתחילת השבוע אריה דרעי הכפיש בצורה בוטה וגזענית את ציבור העולים, ודממה דקה נשמעה מהכיוון של ראשי כחול לבן", טען פורר, "אחר כך ראיתי בוועדת הכספים את הדיל של גפני, אחמד טיבי וכחול לבן כדי להעביר את הכספים הקואליציוניים של המפלגות החרדיות. הבנתי שקורה פה משהו שכולו חשיבה על מה יקרה יום אחרי הבחירות הבאות".

לדברי פורר, ראשי כחול לבן הם האשמים כרגע בטרפוד הקמת ממשלת האחדות. "אני רואה את הסרבנות של כחול לבן ללכת לממשלת אחדות. יש עכשיו שלוש אופציות על השולחן: ממשלת אחדות, ממשלה ימנית צרה ובחירות", פירט פורר, "מבחינתי האלטרנטיבה העדיפה היא ממשלת אחדות, אבל אם נשארים עם שתי האפשרויות האחרות, מבחינתי עדיפה ממשלה על פני בחירות בפעם השלישית".

פורר הדגיש: "אין לי שום בעיה עם החרדים, יש לי בעיה של אג'נדה ומה תהיה מדיניות הממשלה ועל זה אנחנו מוכנים לדבר. אמרתי לליברמן, יצטרכו לעשות התגמשויות ופשרות, אבל אם האלטרנטיבה היא זו או בחירות, בעיניי בחירות למדינת ישראל זו האלטרנטיבה הכי גרועה וצריך לעשות הכל כדי למנוע את זה".