בתקופת מירי רגב: זינוק בתקציבי התרבות ביהודה ושומרון

בעת כניסתה של רגב למשרד התרבות עמד תקציב התרבות ביו"ש על כ-2 מיליון שקלים, ובשנת 2018 עמד התקציב על כ-שמונה מיליון שקלים.

חזקי ברוך , ו' בכסלו תש"פ

מירי רגב
מירי רגב
צילום: קובי ריכטר/TPS

דו"ח של מרכז מחקר ומידע של הכנסת שהתפרסם אתמול (שלישי) מציג את הגידול המסיבי של מבחני התמיכה בתרבות בפריפריה, בשנים 2015-2018.

מנתונים שנאספו על ידי הממונה על איסוף הנתונים במינהל התרבות עולה כי באותן שנים נרשם גידול של כ-280 אחוזים בתקציבי התרבות ביהודה ושומרון.

בעת כניסתה של מירי רגב לתפקיד שרת התרבות בשנת 2015, עמד תקציב התרבות ביו"ש על כ-2 מיליון שקלים, ובשנת 2018 עמד התקציב על כ-8 מיליון שקלים, גידול של 277%.

השרה רגב מסרה: "הבטחתי מהפכה וקיימתי. דו"חות המחקר של הכנסת מאתמול ומיולי אשתקד מוכיחים, כי מהפכת התרבות שהובלתי מוכיחה את עצמה בשטח ובמיוחד בפריפריה, בצפון, דרום, נגב, גליל, יהודה ושומרון ומונגשת לכלל המגזרים.

"הדו"חות מצביעים על העליה הדרמטית בתקציבים שמופנים לפריפריה בארבע השנים האחרונות. נתוני 2019 עדיין בשלבי עיבוד ושם לראשונה תבוא לידי ביטוי הרפורמה בקולנוע והקמת קרן שומרון לקולנוע.
אני בטוחה שבשנים הבאות יבינו לעומק את עוצמת המהפכה התרבותית והצדק החלוקתי שהתרחש בארבע השנים האחרונות", הוסיפה שרת התרבות.