מנכ"ל רשת 'פרח':
מקדמים מודל לפיתוח כישורי הילד המיוחד

מנכ"ל רשת פרח הציג בכנס ראשי רשויות את פעילותה הענפה של הרשת ברחבי הארץ, תוך שהוא מתמקד בהתאמה האישית של תכנית הטיפול לכל ילד

ערוץ 7 , ו' בכסלו תש"פ

הרב משה שטיין
הרב משה שטיין
יח"צ פרח

השבוע התקיים בעיר אילת כנס סגני ומ"מ ראשי רשויות, שאורגן ע"י מרכז השלטון המקומי.

מארגני הכנס מציינים כי הכנס מהווה זירת המפגש השנתית לסגני ראשי הערים והרשויות המקומיות, וכלל בתוכו הרצאות ופאנלים בנושאים שונים.

מושב ייעודי הוקדש לנושא החינוך המיוחד. כבעל וותק ועשייה רבת שנים בתחום, הוזמן מנכ"ל רשת 'פרח' לחינוך מיוחד, הרב משה שטיין, להשתתף בפאנל.

את המושב הוביל דוידי בן ציון, מ"מ וסגן ראש מועצת שומרון ונכחו באולם שר המשפטים אמיר אוחנה, ח"כ מוטי יוגב, אדם קניגסברג סגן ראש עיריית רמת גן ובכירי רשויות נוספים.

במהלך הפאנל, הציג הרב את פעילותה הענפה של רשת פרח ברחבי הארץ, תוך שהוא מתמקד בהתאמה האישית של תכנית הטיפול לכל ילד, הכוללת רכישת ציוד מתקדם בהתאם לצרכיו, גיוס מטפלות מתמחות והתאמה תרבותית מקיפה.

הרב שטיין הרחיב אודות מודל השילוב הפועל במסגרות פרח, "במסגרת המודל, משתלבים תלמידי החינוך המיוחד עם תלמידי החינוך הרגיל, הן בשעות הלימודים והן בשעות הפנאי – הכל בהתאם למצבו ויכולתו של הילד. מטרתו של המודל הוא לפתח את כישורי החברה של הילד המיוחד, לצד העלאת המודעות ועידוד סובלנות וקבלת השונה בקרב תלמידי החינוך הרגיל".

בשלב זה חשף הרב שטיין כי נתוני פרח מצביעים בבירור על קפיצה משמעותית בתחום השילוב "בשנת תשע"ט שולבו במהלך השנה 16 ילדים מתוך 36 שלמדו בגני התקשורת של פרח (כ-45%), כאשר חמישה מתוכם אף עברו בשנת תש"פ לשילוב מלא בכיתות או גנים רגילים. זהו נתון מדהים והישג מרשים בתחום הנחשב כמורכב ליישום".

דבריו של שטיין עוררו התעניינות רבה, שהביאה בו במקום לפניות רבות מאת הנוכחים בפאנל לטובת שיתוף פעולה עם רשת פרח, במטרה לסייע לילדים המיוחדים, תושבי עירם, ולהעניק להם מסגרת חינוכית וטיפולית שתמצה מהם את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם.