שוב אלימות בדרבי התל אביבי

רימון עשן שנזרק מכיוון יציע 11 בו ישבו אוהדי מכבי ת"א אל עבר תחומי המגרש, פגע בראשו של צלם ופצע אותו באורח קל

נרי וייס , ו' בכסלו תש"פ

אוהדי מכבי ת"א הערב
אוהדי מכבי ת"א הערב
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מופע פירוטכניקה מרהיב או משחק מסוכן? מאז ומעולם משחקי הדרבי התל אביבי בין הפועל למכבי ת"א יצרו סביבם מתחים גדולים, יריבות עתיקת יומין והמון אמוציות.

אחרי שלל אירועי אלימות בין שני מחנות האוהדים העירוניים במשחקים ביניהן לאורך השנים, נראה היה כי לאור מצבן המקצועי ההפוך, הערב (רביעי) האווירה בין שני מחנות האוהדים תהיה מעט רגועה יותר ואלה יתרכזו בנעשה על כר הדשא.

בתחילה אכן כך היו נראים פני הדברים כאשר כוחות המשטרה והאבטחה נערכו כראוי לקראת המשחק בין השתיים, בניגוד להיערכותם למשחק הכדורגל ביום ראשון האחרון שנערך באותו המקום, אצטדיון בלומפילד שבתל אביב.

עם הישמע שריקת הפתיחה הסתבר כי שוב כוחות האבטחה והשיטור לא הצליחו במלאכתם כשמספר רב של רימוני עשן ואבוקות נדלקו ביציעי שתי הקבוצות, דבר אשר עשוי להביא להעמדתן לדין בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל.

אם זה לא מספיק, אזי שאחד מרימוני העשן שנזרק מכיוון יציע 11, בו ישבו אוהדי הקבוצה האורחת מכבי, פגע בראשו של צלם הפועל תל אביב, שמוליק דוידפור שפונה במצב קל לבית החולים אסף הרופא בשל חבלה ודימום בראשו.

בהפועל תל אביב הגיבו על האירוע כשאמרו: "אנחנו מקווים ומאמינים שגורמי אכיפת החוק ימצאו את זורק הרימון וימצו עמו את הדין", כל זאת כאשר אוהדיהם שלהם שרפו את היציע בו ישבו, יציע 5 בשל אותם רימוני עשן.

מדוברות מד"א נמסר כי "במהלך משחק הכדורגל הערב באצטדיון בלומפילד ביפו, חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח 3 נפגעים, מהם: גבר כבן 38 (צלם עיתונות) במצב קל עם חבלת בפנים כתוצאה מחפץ שהושלך, צעירה כבת 25 וגבר כבן 28 במצב קל לאחר ששאפו עשן. בנוסף פונה גבר כבן 34 במצב קל עם חבלת בגפיים, ככה"נ לאחר שמעד".

תגובת משטרת ישראל: "בסיום המשחק עיכבה המשטרה לחקירה 13 אוהדים בגין התפרעות והפרת הסדר, ניסיון להכניס אבוקות ואמצעים פירוטכניים, ונדזליזם ומעורבות בקטטה וכן כאלו שנתפסו כשברשותם סמים. בשל התפרעות האוהדים בפאתי האצטדיון בעת היציאה ומשלא נשמעו להנחיות המאבטחים והפרו את הסדר, היה צורך בהתערבות המשטרה לפיזור ההתקהלות ועל מנת לאפשר יציאתם הבטוחה של האוהדים אל מחוץ למתחם האיצטדיון. משטרת ישראל תמשיך באכיפה ממוקדת וחסרת פשרות כלפי כל גילוי אלימות ובריונות במגרשי הספורט ותפעיל את כל הכלים העומדים לרשותה על מנת להבטיח כי המשחק יהא אירוע תרבות בטוח".

כעת נחכה לראות כיצד יחליטו לפסוק נגד שתי הקבוצות בית הדין של ההתאחדות לכדורגל שפסקה העונה מספר פעמים נגד קבוצות אחרות עונשים חמורים על הדלקת אבוקות ורימוני עשן.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il