"האירועים יכלו להסתיים עם אבידות"

מנהלת ליגת העל בכדורגל הגיבה בחומרה לאירועי הדרבי התל אביבי אמש במהלכם נפצעו 3 אנשים. "להכניס את העבריינים מאחורי סורג ובריח"

נרי וייס , ז' בכסלו תש"פ

ארז כלפון. מצפה לענישה חמורה
ארז כלפון. מצפה לענישה חמורה
צילום: באדיבות מנהלת הליגות בכדורגל

הכדורגל הישראלי עומד בפני צומת דרכים, כך נראה אחרי עוד אירוע אלימות בין אוהדים. הפעם מדובר באירועים שהתקיימו אמש במשחק הדרבי התל אביבי בין מכבי והפועל במסגרת המחזור ה-12 באצטדיון בלומפילד שבתל אביב.

כזכור, במהלך משחק הדרבי אמש נפצע צלם הפועל תל אביב בראשו מאבוקה שהושלכה לכיוונו מכיוון שער 11 בו ישבו אוהדי מכבי ת"א, כשזה נחבל בראשו ופונה לבית החולים אסף הרופא. גם אוהדי הפועל ת"א נפצעו, כשאלה שאפו עשן רב כאשר חבריהם ליציע הדליקו את יציע 5 ושרפו כיסאות במקום.

האירועים האלימים הללו הביאו את מנהלת הליגות בכדורגל, האחראית על טיב המוצר הנקרא כדורגל ישראלי, להגיב בחריפות לא אופיינית.

"אתמול בערב החליטו קבוצה של עבריינים, משני הצדדים, לקחת את החוק לידיים תוך שהם מבעירים את היציעים בבבלומפילד ומשליכים אבוקות למגרש שאף פגעו בראשו של צלם במהלך עבודתו. האירועים יכלו להסתיים עם אבידות בנפש ולמזלנו הפעם זה נגמר באורח נס ללא אובדן חיים".

יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון אמר כי "אני רואה אירועים אלו בחומרה רבה ואני מצפה כי מ"מ מפכ"ל המשטרה ינחה את המשטרה לחקור ולאתר את אותם פורעי חוק הפוגעים בחוויית המשחק של כולנו".

כלפון אמר גם כי הוא "מצפה מבית המשפט להענישם בחומרה רבה ולשלוח אותם לתקופה ארוכה מאחורי סורג ובריח. אין לאף אחד זכות לסכן הורים וילדים המגיעים למגרשים ואנו נעשה הכל לשמור על ביטחונם של מאות אלפי אוהדי הכדורגל שמגיעים לאצטדיונים מדי שבוע".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il