יו"ר הקריף:
החלטת בית הדין של האיחוד האירופי - אנטישמית

ראשי הקריף, ארגון הגג של הארגונים היהודים בצרפת, התארחו בשומרון. ראש המועצה יוסי דגן: ''שוב אירופאים רוצים לסמן יהודים באירופה"

ערוץ 7 , ח' בכסלו תש"פ

נציגי הקריף בשומרון
נציגי הקריף בשומרון
צילום: רועי חדי

פרנסיס קליפת (Francis Kalifat), נשיא הקריף - ארגון הגג של הארגונים היהודים בצרפת, הגיע לסיור בשומרון יחד עם עשרות חברי הארגון מצרפת.

הסיור התקיים כחלק מפעילות ההסברה של המועצה האזורית שומרון למלחמה ב-BDS.

חברי המשלחת תצפתו לעבר מרכזי האוכלוסיה של ישראל מהמרפסת של המדינה בפדואל, וקיבלו סקירה נרחבת על האיומים הביטחוניים הצפויים במקרה של נסיגה ישראלית, כולל על נתב"ג, תחנת הכוח בחדרה ונמלי ישראל.

המשלחת ביקרה שם מפעלים באיזור תעשייה ברקן ובישוב ברקן ונפגשה עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

קליפת אמר כי "החלטת בית הדין הגבוה של האיחוד האירופי לסימון מוצרים מיו"ש היא שערורייתית. זו אפלייה כלפי ישראל, וזו צורה של אנטישמיות. אני סבור שכל המנהיגים היהודים בצרפת חשים כמונו וזה חשוב לנו להגיד לממשלה שלנו שזו החלטה לא טובה, מכיוון שזה מגביר את האנטישמיות בצרפת.

''ישראל מופלית לרעה על-ידי האיחוד האירופי. כשאתה מכפיש את ישראל אתה מכפיש את היהודים", הדגיש נשיא הקריף.

דגן סיפר "יצאנו למלחמת חורמה נגד ההחלטה ההזויה של האיחוד האירופי לסימון מוצרים מיו"ש ואנחנו מייצרים מהלכים ברחבי העולם של גינוי והתנגדות. החלטת בית הדין של האיחוד האירופי היא החלטה שערורייתית. בית הדין של האיחוד האירופי מנסה לחייב, את המדינות באיחוד האירופי, לסמן מוצרים ביהודה ושומרון. שוב אירופאים רוצים לסמן יהודים באירופה.

''בשם אותו שקר של דו קיום ושלום, רוצים לפגוע בתעשייה היחידה במזרח התיכון שעושה דו קיום ושלום בין יהודים לערבים. אלה הפנים של בית הדין של האיחוד האירופי, ואלה הפנים של הצביעות והשקר של הקמפיין של ה-BDS". דגן הוסיף: "יהודי לא יכול להיות כובש ביהודה. אין עם שיש לו קשר לארצו כמו עם ישראל"