יוסי דגן: הרשות הפלסטינית התנהגה כמו ארגון מאפיונרי

ראש מועצת שומרון שפעל לשחרורו של הפלסטיני שהתגייר ונכלא ברש"פ, מספר על המאמצים לשחרורו ותוקף בחריפות את הרשות.

ערוץ 7 , ט' בכסלו תש"פ

בן אברהם מקבל טיפול רפואי לאחר שחרורו
בן אברהם מקבל טיפול רפואי לאחר שחרורו
צילום: איחוד הצלה

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהביא ביום חמישי לשחרורו של דוד בן אברהם, הפלסטיני שהתגייר ונכלא על-ידי הרשות הפלסטינית, מספר על המאבק מאחורי הקלעים.

"כמה ימים אחרי שדוד נכלא פנו אלי הרב שסייע בגיורו הרב שמעון בן ציון ממכון מאיר, וחיים פרג שאימץ את דוד בתהליך הגיור, וביקשו את עזרתי. על אף שגויסו הכספים לשחרורו בערבות, הרשות הפלסטינית המשיכה להחזיק בו שבועיים נוספים כדי לגרום לו לחזור בו מהגיור. היכו אותו, התעללו בו, והתנהגו כמו ארגון מאפיה לכל דבר ועניין".

דגן קיים שיחות רבות עם אלוף פיקוד מרכז נדב פדן, ראש המנהל האזרחי תת אלוף רסאן עליאן, סגן ראש המנהל האזרחי אלוף משנה שי כרמונה, רמת"ק חברון סגן אלוף טטרו ואחרים. ''הקצינים הבכירים התערבו ולחצו על הרשות הפלסטינית לשחרר אותו", סיפר דגן והודה גם לתומר לוי ממועצת שומרון.

יוסי דגן
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

"אנחנו מחויבים למצוות פדיון שבויים", סיכם דגן, ''מרגע שאדם התגייר הוא יהודי לכל דבר ועניין, ראינו חובה לסייע לאדם שנמצא בסכנת חיים כפשוטו, כיהודי שנמצא בכלא הרשות הפלסטינית ועוד נתפס כבוגד".

כעת נערכים בשומרון לסייע לדוד לאחר שיצא מהכלא. הוא עבר תהליך גיור אצל הרב ניסים קרליץ זצ"ל, סיים את תהליך הגיור בתחילת השנה העברית, ואז נחטף בערב יום הכיפורים על ידי הרשות הפלסטינית לאחר שהגיע לפגישה עם בנו על כביש 443.