בהלה בחגיגות ''שבת ארגון'' בשדרות

שלוש רקטות שוגרו מעזה לעבר יישובי הדרום ויורטו על ידי לוחמי "כיפת ברזל". שלושה בני אדם נחבלו ונפצעו קל בדרכם למרחב המוגן.

ערוץ 7 , ט' בכסלו תש"פ

רקטה מעזה
רקטה מעזה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אזעקת "צבע אדום" נשמעה הערב (מוצאי שבת) בשדרות וביישובי עוטף עזה, צה''ל הודיע כי זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי ''כיפת ברזל'' יירטו את שלוש הרקטות.

אישה כבת 40, ילדה כבת 10 וגבר בן 27, תושבי שדרות, נחבלו בדרכם למרחב המוגן. מצבם מוגדר קל. צוותי מד"א העניקו להם טיפול רפואי.

אזעקות ה''צבע אדום'' קטעו את אירועי ''שבת הארגון'' של סניפי תנועת בני עקיבא בדרום. בתיעוד משדרות נראים ילדים רצים לכל עבר כאשר הם נקראים לשכב על הרצפה ולהניח ידיים על הראש.

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, הגיב ''עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה. שוב מחבלי עזה מפריעים לילדי שדרות ויורים טילים בדיוק בערב ההופעות של בני עקיבא. אנחנו מודיעים לכם שאותנו לא תשברו. נוער שדרות חזק מהכל. יד אחים לכם שלוחה, נוער בני עקיבא החביב".

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ הגיב לירי הרקטות ותקף את ראש הממשלה, "קיבלנו הערב עוד שלוש תזכורות מכיוון עזה לכך שאזרחי ישראל כולם ותושבי הדרום בפרט מצפים מאיתנו לעסוק בביטחונם. לא בספינים ולא ברכילות פוליטית. אנחנו נשנה את המציאות הביטחונית בדרום- נחזיר את ההרתעה שנתניהו מחק".

אתמול נפגש הרמטכ"ל אביב כוכבי עם ראשי רשויות בעוטף עזה, לראשונה מאז סבב ההסלמה האחרון בדרום. "פעילות צה"ל ב'חגורה שחורה' הצליחה גם הודות לחוסן של תושבי העוטף ולהנהגה שלכם, והיא מאפשרת הזדמנות מיוחדת למציאות אחרת באזור", אמר הרמטכ''ל בעת הביקור בעוטף.