אדום עולה: ירושלים הביסה את גלבוע

ערב קליעה נדיר של ג'יימס פלדין שסיים עם 41 נק' העניק להפועל י-ם ניצחון שלישי ברציפות בפער גדול, עם 73:88 על הפועל גלבוע/גליל

נרי וייס , ט' בכסלו תש"פ

פלדין הערב. ערב שיא
פלדין הערב. ערב שיא
צילום: דני מרון, מנהלת הליגה

רק במחזור שעבר קטעה הפועל גלבוע/גליל רצף של 4 הפסדים עם ניצחון על נס ציונה בתום שתי הארכות. הערב (מוצאי שבת) חזרה הגלבוע לסורה כשהובסה בידיי הפועל ירושלים באולמה הביתי בתוצאה 73:88.

ירושלים שביום ראשון האחרון השוותה שיא מועדון עם 40 זריקות מחוץ לקשת וביום רביעי חזרה למקום הראשון בבית ב' של ליגת האלופות במשחק בו צלפה 13 שלשות ב-48%, המשיכה את היכולת הגבוהה שלה הערב מול קהל אוהדיה כשלאחר רבע ראשון צמוד שהסתיים בתוצאה 17:18, רבע שני אדיר של ג'יימס פלדין העלה אותה להפרש דו-ספרתי בירידה להפסקת המחצית, ממנו האורחים מהצפון כבר לא הצליחו לחזור.

ירושלים הופיעה אמנם ללא בר טימור וג'ייקובן בראון, אך כשיש לה את ג'יימס פלדין בערב שכזה היא לא צריכה יותר כלום.

פלדין שסיים כקלע המוביל בשני הניצחונות של ירושלים בשבוע האחרון עם 18 ו-17 נקודות בהתאמה, סיים הערב עם לא פחות מ-41 נקודות, מהן 27 רק במחצית הראשונה.

למעשה, המשחק הערב הפגיש בין שתי קבוצות הפועל אדומות ששתיהן תלותיות עד מאוד באחוזים שלהן מחוץ לקשת ונחשבות לקבוצות ההתקפה הטובות בליגה. הערב שתיהן לא הרבו בקליעות מחוץ לקשת, אך הירושלמים האדומים היו מעט עדיפים יותר כשקלעו 9 שלשות מ-29 נסיונות ב-31%, לעומת גלבוע שקלעה רק 3 מ-18 ב-16%.

גלבוע/גליל שהנחילה להפועל ירושלים את הפסד הבכורה שלה בליגה אשתקד ומאז הפסידה לה שלוש פעמים בכל המסגרות בהפרש מצטבר של 36 נקודות, סופרת הפסד רביעי מולה ברציפות וחוזרת להפסיד במסגרת ליגת העל בכדורסל עם 73:88.

קלעו לירושלים: פלדין 41, תומאס 13, בלאט 9, לוי ובריימו 8 כ"א, זלמנסון 5, לוקט ורוזנבאום 2 כ"א.

לגלבוע/גליל: טילמן 18, גאלי 17, זיו 13, פליישר 6, ארצי ובני 5 כ"א, ורנאדו 4, גרשון 3, וסה 2.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il