''מכת מדינה איומה''
ארדן ביקש מנשיאת העליון להחמיר הענישה על עבירות נשק במגזר הערבי

נשיאת בית המשפט העליון והשר לביטחון הפנים דנו במאבק בעבירות הנשק במגזר הערבי. "מכת מדינה שנוטלת חיים רבים של אזרחים תמימים".

אורלי הררי , י' בכסלו תש"פ

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: Flash90

נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות נפגשה היום (ראשון) עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בנושא המאבק בהחזקת נשק לשימוש בלתי חוקי במגזר הערבי.

בפגישה לקחו חלק גם מנהל בתי המשפט השופט ד"ר יגאל מרזל, ממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן וניצב גדי סיסו, ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה.

המשתתפים בפגישה היו תמימי דעים כי על מנת שהמאבק יישא פרי נדרשים מאמץ משולב ושיתוף פעולה בין כל הגורמים הנוגעים בדבר. עם זאת הודגש כי אין חולק שגזירת הדין בכל הליך נתונה לשיקול דעתו של היושב בדין בהתאם לנסיבות ההליך שבפניו.

נשיאת בית המשפט העליון ציינה בהקשר זה כי "בית המשפט העליון התווה וממשיך להתוות הלכות באשר לרמת הענישה ההולמת את החומרה היתרה הגלומה בביצוע עבירות בנשק ובאשר לביטוי העונשי ההולם המתחייב מכך".

השר לביטחון הפנים ארדן אמר בתום הפגישה: ״עבירות הנשק במגזר הערבי הפכו למכת מדינה איומה שנוטלת חיים רבים של אזרחים תמימים. לצד אכיפה נחושה של המשטרה, מוכרחה להיות גם ענישה משמעותית ומרתיעה כנגד עבירות אלה.

''לצערי בכתבי אישום רבים, מוגשים לבתי המשפט הסדרי טיעון, שלא מבטאים את חומרת הענישה שהחוק קובע לעבירות בנשק ולכן נדרש שיתוף פעולה הן מצד רשויות התביעה והן מצד בתי המשפט בהחמרת הענישה, עד כדי דחיית הסדרי טיעון החורגים ומקילים משמעותית את עונשו של הנאשם אל מול כוונת המחוקק״.