בשל אירועי הדרבי: מכבי והפועל לדין

תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף הודיע כי יעמיד את קבוצות הכדורגל התל אביביות - מכבי והפועל, לדין בשל אירועי הדרבי האחרון

נרי וייס , י' בכסלו תש"פ

אוהדי מכבי. למצולמים אין קשר לכתבה
אוהדי מכבי. למצולמים אין קשר לכתבה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי הסערה הגדולה בדרבי הכדורגל, בסיומו האלופה מכבי חגגה עם 0:3 מהדהד ושלל האירועים ביציעים, תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד את שתי הקבוצות הבכירות של תל אביב לדין.

לאחר הדו"חות החריפים שהגיעו לידיו, החליט עו"ד רשף להעמיד הן את מכבי והן את הפועל לדין משמעתי בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ופגיעה על ידי אוהדים, כשהדיונים יתקיימו ביום רביעי בשעה 17:00 אחר הצהריים.

כזכור, עם שריקת הפתיחה במשחק הדרבי ביום רביעי שעבר שנערך במסגרת המחזור ה-12 בליגת העל בכדורגל והתקיים באצטדיון בלומפילד שביפו, הודלקו מספר רב של אבוקות ורימוני עשן ביציעי שתי הקבוצות היריבות, דבר אשר כמעט ועלה בחיי אדם.

בעוד האוהדים הצהובים פגעו בצלמה של הפועל תל אביב, ספק בטעות ספק בכוונה כשהשליכו לכיוונו אבוקה, האוהדים האדומים שרפו את היציע בו ישבו, יציע 5.

הן דו"ח המשקיף והן דו"ח השופט ציינו את האבוקות הרבות, 21 במספרן, וכן קריאות "שתהיה שואה למכבי" וזריקת חפצים מצידם של אוהדי הפועל ת"א, כשאלה אף פגעו בעוזר השופט.

לא רק זאת אלא שמשקיף המשחק אף חשף בדו"ח שכתב כי למשך זמן קצר שקל להורות לשחקנים לרדת מכר הדשא ובכך להביא לסיום המשחק עוד בטרם החל לשחק, לאחר שנשקפה סכנה ממשית לחיי אדם והחשש היה כי בשל השריפה ביציע 5, יירדו אוהדי הפועל אל כר הדשא בבהלה שעלולה הייתה לפגוע בשלומם של השחקנים ואנשי שתי הקבוצות.

כעת מעניין יהיה לראות מה יהיה עונשן של שתי הקבוצות הללו.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il