ראש העיר ירושלים משה ליאון: אור ירוק לתכנון שגרירות האמריקאית בבירה

בחודשים הקרובים תתקבל ההחלטה בנוגע למיקומה הקבוע של שגרירות ארצות הברית: מגרש אלנבי או מתחם השגרירות הנוכחי בארנונה.

עדו בן פורת , י"ב בכסלו תש"פ

טד דיוויס וליאון
טד דיוויס וליאון
צילום: דוברות

ראש העיר ירושלים משה ליאון נפגש אתמול (שני) עם נציגי מחלקת המדינה האמריקאית אדיסון טד דיוויס וטומס ג' קוונזו, ועם צוות השגרירות המקומי המלווה את הליך הקמת השגרירות האמריקאית בבירה.

בפגישה השתתפה גם המשנה לראש העיר פלר חסן נחום, ובמהלכה דנו הצדדים במספר סוגיות מקצועיות הנוגעות למשכן הקבע של שגרירות ארה"ב בירושלים.

ראש העיר ליאון נתן גיבוי מלא ואישר את קיומו של 'מסלול ירוק' פנים עירוני לצורך תכנון ורישוי מבנה השגרירות.

הנוכחים דנו גם בסוגיית תחנת הרכבת הקלה המיועדת להיבנות בדרך חברון, בה מסר ראש העיר לצדדים את אישורו להזזת התחנה בארבעה מטרים, כפי שביקש השירות החשאי האמריקאי.

מתחם אלנבי
צילום: דוברות ירושלים

נכון לנקודת זמן זו ישנם שני אתרים המיועדים לשגרירות: מגרש אלנבי או הרחבת מתחם השגרירות בארנונה. בחודשים הקרובים תתקבל ההחלטה הסופית בנוגע למיקומה הסופי של השגרירות האמריקאית.

כידוע, בכל ערי העולם בהן ממוקמות השגרירויות האמריקאיות נרשמה צמיחה בכל ההיבטים וכך צפוי גם בירושלים. בנוסף, מתחמי השגרירויות בכל העולם מותאמים עיצובית לסביבה המקומית וכך יהיה גם בבירת ישראל.

"השגרירות האמריקאית קיבלה היום אור ירוק מעיריית ירושלים. תוך חצי שנה כבר נגיע לשלבים מתקדמים ובעזרת השם תוך כמה שנים בודדות נזכה לחנוך את מתחם הקבע של השגרירות האמריקאית בבירה", הבטיח ליאון.