שלומי סרנגה נדרס על ידי אופניים חשמליים: "קשה לי לתפקד''

הזמר המצליח צעד ברחוב בתל אביב ונדרס על ידי רוכב אופניים חשמליים. ''שעט לעברי במהירות עצומה והטיח אותי לאספלט בחוזקה''.

ערוץ 7 , י"ב בכסלו תש"פ

שלומי סרנגה
שלומי סרנגה
צילום: באדיבות עמוד הפייסבוק איכילוב - המרכז הרפואי ת״א

הזמר שלומי סרנגה נדרס על ידי רוכב אופניים חשמליים בזמן שהלך ברחוב בתל אביב.

הוא סבל משבר בצלע וטופל בבית החולים איכילוב.

במכתב שפרסם לציבור סיפר סרנגה על ההשלכות הקשות של התאונה על חייו וקרא לעצור את "טירוף הכלים החשמליים שמסכנים את החיים של כולנו".

המכתב המלא:

היי, כאן שלומי סרנגה. בשבוע שעבר טופלו באיכילוב 86 פצועים בעקבות תאונות עם קורקינט ואופניים חשמליים. גם אני נפצעתי בתאונה כזאת.

בצהריי יום שישי האחרון, צעדתי על המדרכה ברחוב אבן גבירול בתל אביב. יעידו כולם שאני האדם הכי זהיר בעולם וזה היה עניין של שניות כשמשום מקום נדרסתי על ידי רוכב אופניים חשמליים, ששעט לעברי במהירות עצומה והטיח אותי לאספלט בחוזקה. נאנקתי מכאבים ובתוך דקות כבר מצאתי את עצמי שוכב על מיטת טיפולים שם הרופאים אבחנו שבר בצלעות. קיבלתי משככי כאבים חזקים ושלחו אותי הביתה לנוח.

אז מנוחה זה לא. למעשה, מאז התאונה קשה לי לתפקד. קשה לי לישון. הכאבים לא מרפים, כל נשימה כואבת ואפילו קשה לי לדבר. ואני עוד נחשב פצוע קל.

המשמעות של פגיעה ״קלה״ כזו היא הרסנית שלא נדבר על הנזק הכלכלי. נאלצתי לבטל את כל ההופעות שנקבעו וההקלטות שתוכננו. כעצמאי, ההשלכות של התאונה קשות ולצערי כעת אין לי גם מה לעשות בקשר לזה. וזה עוד בלי לדבר על הנפש ומצב הרוח.

כולנו כבר מודעים לסכנות ‏של הכלים החשמליים. הם עולים על המדרכות של הולכי רגל, עולים לנו על הכבישים כנהגים ומסכנים את כל הסביבה. אנחנו שומעים על האסונות האלה כל בוקר בכותרות ולמרות זאת אף אחד לא טורח לעצור את ההפקרות הזאת. הייתי אומר שמחכים שיהיה אסון כדי שיתעוררו, אבל כבר קרו אסונות ואנשים נהרגו מזה אז למה עוד מחכים?

אני קורא למשרד התחבורה, עיריית תל אביב ומשטרת ישראל להפסיק לשלב ידיים ולפעול לעצירת הטירוף של הכלים החשמליים שמסכנים את החיים של כולנו. אי אפשר להמשיך עם זה ואני כותב את זה כאן, דווקא בעמוד של בית החולים איכילוב שמוביל קמפיין חשוב נגד הכלים האלו כי זה להציל חיים.

אני אתאושש ואחזור לשיר ולשמח את הקהל שלי. בסופו של דבר היה לי נס חנוכה. זה יכול היה להיגמר בצורה חמורה יותר ועל זה אני אומר תודה לאלוהים. אני קורא לכולם להתעורר, לשמור על החיים שלנו ולשים לזה סוף.

רק בריאות
שלומי