אדלשטיין: החרם יפגע ביחסי אירופה-ישראל

יו"ר הכנסת נפגש בכנסת עם שגרירים מעשרות מדינות בעולם, והתריע מפני השלכות אפשריות של חרם על מוצרים מישובי יו"ש.

חזקי ברוך , י"ב בכסלו תש"פ

אדלשטיין עם השגרירים
אדלשטיין עם השגרירים
צילום: דוברות הכנסת - יוסי זמיר

72 ראשי נציגויות מכל רחבי העולם השתתפו היום (שלישי) בכנס השגרירים שהתקיים בכנסת.

בדבריו בכנס התייחס יו"ר הכנסת, ח"כ יולי יואל אדלשטיין, למצב הפוליטי הסבוך אליו נקלעה מדינת ישראל, "מדינת ישראל מתמודדת עם מצב מאתגר. קשה להאמין שיש סיכוי להימנע מהסיבוב השלישי של הבחירות".

"למרבה הצער, אנחנו מצטרפים לקבוצת הדמוקרטיות הפרלמנטריות שחוו דברים כאלה. אני עדיין מקווה שאיכשהו המצב הזה, שפוגע בכלכלה, בביטחון ובחברה - יסתדר, אבל אני מסופק אם יקרה הדבר. אני חושש שבגלל המצב הפוליטי אנחנו מפספסים הזדמנויות משמעותיות".

אדלשטיין התייחס גם לחרם על מוצרים מיהודה ושומרון ואמר, "אין צורך לציין עד כמה הנושא רגיש בקרב יהודים. זה עלול לפגוע ביחסים של ישראל עם אירופה. אם חלילה מדינה תאמץ את החרמת מוצרי יהודה ושומרון בפועל, היחסים בין ישראל לאותה מדינה ייפגעו, וחבל שכתוצאה משיקולים זרים ופוליטיים ייפגעו אוכלוסיות".

ח"כ משה (בוגי) יעלון אמר לשגרירים: "המזרח התיכון נמצא במצב של חוסר יציבות החמור ביותר מאז תחילת האיסלאם. החדשות הרעות הן שזה לא עומד להסתיים בקרוב. החדשות הטובות הן שזה לא בגלל ישראל. בניגוד לדעה שנשמעת מדי פעם, הקונפליקט הישראלי-פלסטיני הוא לא המקור לסכסוכים אחרים באזור. למעשה, אין יותר סכסוך ישראלי-ערבי, זאת מכיוון שאיראן מאיימת על כולם וישראל ניצבת עם המשטרים הסוניים באותו צד".