ניצול הפיגוע תובע את בית חב"ד בפאווי

אלמוג פרץ, תושב שדרות שנפצע בפיגוע בבית חב"ד בסן דייגו טוען שבית הכנסת הפר את חובת הזהירות כאשר לא דאג לאבטחה נאותה במקום.

ערוץ 7 , י"ב בכסלו תש"פ

זירת הפיגוע בבית הכנסת
זירת הפיגוע בבית הכנסת
צילום: John Gastaldo, רויטרס

אלמוג פרץ, ישראלי תושב העיר שדרות שנפגע בפיגוע בבית חב"ד בעיירה פאווי שבסן דייגו בחודש אפריל השנה תובע שורה של גורמים על הנזק שנגרם לו, ובהם גם את בית חב"ד בו אירע הפיגוע.

על פי הדיווח בעיתון לוס אנג'לס טיימס בתביעה נגד בית חב"ד נטען כי המקום הפר את חובת הזהירות כלפי המתפללים בו, ולא עשה שימוש במענק פדרלי שעמד לרשותו לצורך אבטחת המקום למרות הזינוק באירועים האנטישמיים בתקופה שקדמה לפיגוע.

"בית הכנסת הפר את חובת הזהירות הסבירה להגנה על תושבים", צויין בכתב התביעה שהוגש נגד בית הכנסת.

ממסמכי בית המשפט עולה כי ביום הפיגוע דלתות הבניין לא היו נעולות ולא היו במקום שומרים, שערים או אמצעי ביטחון אחרים. בנוסף כוללת התביעה גם את חב"ד קליפורניה, חב"ד הבינלאומית, הרוצח ג'ון ארנסט וחנות שמכרה לרוצח את כלי הנשק שבו השתמש בפיגוע.

עורך הדין של פרץ הסביר בראיון לעיתון כי הוא מודע לאפשרות שהתביעה תיצור לו תדמית שלילית, אולם לדבריו "אם רק ג'ון ארנסט ייתבע השינויים לעולם לא יבוצעו".

עורך הדין הוסיף ואמר ללוס אנג'לס טיימס. "אני מקווה שהלחץ הזה ישפיע עליהם לעשות שינוי כדי להגן על התושבים שלהם, והדבר ישפיע על בתי כנסת אחרים".

על פי הדיווח בעיתון, גורמים רשמיים בחב"ד לא השיבו לבקשה ששוגרה בדואר האלקטרוני להגיב לתביעה.