ליברמן: נתניהו, אולי אתה סוכן לאינטרס זר?

יו"ר ישראל ביתנו' במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה: אדוני ראש הממשלה, אולי אתה סוכן של גורמים עלומים ועשירים ממקומות שונים בעולם?

ערוץ 7 , י"ג בכסלו תש"פ

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: קובי ריכטר, TPS

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן פתח הבוקר (רביעי) במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שעות לפני פיזור הכנסת.

ליברמן רמז לכתב האישום שהוגש נגד נתניהו ואמר כי "אדוני ראש הממשלה, אולי אתה סוכן של גורמים עלומים ועשירים ממקומות שונים בעולם? אולי אתה הסוכן של ג'יימס אולי אתה משרת את האינטרסים הכלכליים של נתן מיליקובסקי? גם כאן ההבדל בינינו שאצלי מעולם המטרה לא קידשה את האמצעים ומעולם לא החלפתי עקרונות בכיסאות. אז תסתכל בראי טוב טוב. שב עם עצמך ותעשה חשבון נפש".

"קראתי אצל כמה מכתבי החצר של רחוב בלפור עלילות בנוסח, 'ליברמן מופעל על ידי גורמים עלומים מחו"ל', 'ליברמן הוא סוכן', 'סוכן של כאוס' עם רמזים עבים לכיוון החברים שלי, כשאותם מקורבים מוסיפים חטא על פשע וטוענים שבשל כך סירבתי לקבל תפקידים מן הנחשקים בממשלה ובכנסת והעובדה שלא הצטרפתי לקואליציה צרה בראשותך".

"אז לידיעת ראש הממשלה ומקורביו, עברתי לא מעט חקירות ומעולם לא חששתי מהן, מעולם לא הסתתרתי מאחורי חסינות", הוסיף יו"ר ישראל ביתנו. "את כל הדיונים המשפטיים מימנתי מכספי ובמקום לפנות לחברים לקחתי הלוואה מהבנק. לו הייתי חושש ממאן דהו או רוצה לרצות מישהו, לא הייתי אומר, לאורך כל הדרך באופן חד וברור, שמבחינתי ראש הממשלה רשאי לכהן בתפקידו עד פסק דין חלוט למרות כתב האישום. זה החוק במדינת ישראל, שעבר בשנת 2001 ושאני הצבעתי נגדו. אך למרות הכול אני סבור שחייבים לכבד חוקים גם כאשר הם לא מוצאים חן בעינינו או במקרה שלי כשהצבעתי נגד".

ליברמן האשים את נתניהו בסיכול האפשרות להקמת ממשלת אחדות ואמר כי "כנראה שבגילך זכרונך בוגד בך ושכחת שתמכתי במתווה הנשיא שהעניק לך, ולא לבני גנץ, זכות לכהן ראשון כראש ממשלה. לו הייתי מתנהל כפי שאתה מתנהל, הייתי מצטרף לממשלת מיעוט עם כחול לבן ללא היסוס. ההבדל בינינו, שלי יש ערכים ולך רק אינטרסים".