מנהל בי"ס: לא נשתתף במירוץ לזכר גנדי

מנהל בית ספר בשדה אליהו החליט כי לנוכח הטענות נגד רחבעם זאבי הי"ד התלמידים לא יצאו למירוץ לזכרו המתקיים היום. ההורים חלוקים.

ערוץ 7 , י"ג בכסלו תש"פ

רחבעם זאבי הי״ד
רחבעם זאבי הי״ד
צילום: משה מילנר, לע״מ

מנהל בית הספר העל־יסודי "שקד דרכא" בקיבוץ שדה אליהו, עמרי עמירם, החליט שבית הספר לא ישתתף השנה במרוץ לזכרו של רחבעם זאבי הי"ד, כך מדווח הבוקר (רביעי) העיתון 'ידיעות אחרונות.

החלטתו של מנהל בית הספר אודות המירוץ המתקיים היום עוררה סערה ומחלוקת בקרב הורי הילדים בבית הספר.

המנהל טוען כי לנוכח הטענות לפיהן פגע זאבי בנשים אין מקום להשתתפות בית הספר במירוץ. בהודעה שהוציא עמירם להורי התלמידים נכתב: "בית ספר 'שקד' אמנם לא ישתתף השנה במרוץ הלפיד, אבל רואה באנשי הבקעה, תלמידי הבקעה והאזור חלק בלתי נפרד מבית הספר. בית הספר ייקח על עצמו את האחריות לטייל בבקעה ולהכיר לתלמידיו את חבל הארץ היפה הזה. באירוע נקודתי זה, המוקדש לזכרו של רחבעם זאבי, החלטנו לא להשתתף מתוך מחויבות כלפי הנערות המתחנכות אצלנו – זאת מפאת הטענות שנקשרו בשמו בנוגע להתנהלותו כלפי נשים".

על פי הדיווח ההחלטה פילגה את הורי בית הספר שחלקם תמכו וחלקם התנגדו לדברים. מספר הורים פנו אליו בבקשה שישנה את החלטתו, אך לשווא. "אחת התכונות של בית הספר זה הפלורליזם. פתאום נחצה קו אדום בפלורליזם. ועל מה? על עדויות שעלו. עושים כאן משפט שדה לגיבור ישראל ואני לא אתן לזה יד", מצוטט תושב הבקעה דניאל רוזנפלד שבתו לומדת בבית הספר.

רוזנפלד קרא להורים שמעוניינים שילדיהם ישתתפו במרוץ, על אחריותם, לשלוח את ילדיהם לתחרות. הוא עצמו כבר הודיע כי יתעקש על כך שבתו תשתתף במרוץ באופן עצמאי.

הורים אחרים תומכים בהחלטת המנהל. אם לתלמידה אומרת כי "זו החלטה אמיצה. בשנים הקודמות לא רצו להתעסק בזה ולכן זה המשיך כרגיל. אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שמדובר בנושא מורכב. בבית הספר לומדות נערות שצריכות להרגיש בטוחות בכל הקשור לטיפול בנושאים הרגישים הללו".

בית הספר הגיב לדברים: "'שקד דרכא' הוא אחד מבתי הספר המוערכים והמובילים בישראל בהיבטים ערכיים לפי מדדי משרד החינוך. מדי שנה הוא ניצב בראש רשימת בתי הספר המובילים במדדי שירות משמעותי בצה"ל. ההנהלה החליטה כי תלמידים ותלמידות המעוניינים להשתתף במרוץ לזכר רחבעם זאבי יוכלו לעשות זאת באופן פרטני".