שי ניצן:
"מטריד אותי שאמון הציבור בנו נפגע"

"אני מסכים שהאמון בנו ירד, אבל מסיבה מאוד מסוימת, שאני יודע מהי. אנחנו חוקרים ומעמידים לדין אנשים עם הרבה מאוד כוח", טוען ניצן.

ערוץ 7 , י"ד בכסלו תש"פ

שי ניצן
שי ניצן
Photo by Flash90

שבוע בדיוק ליום פרישתו, אין בדל ראיה לכך ששי ניצן הוריד הילוך. הוא תזזיתי, מתעקש ומתווכח, אבל לוטש עיניים בחוסר סבלנות אל שעון הקיר ומתלונן ש"אין לו כוח" בכל פעם שעולה נושא תיקי ראש הממשלה "כי כמה כבר אפשר", כלשונו.

לשאלה האם הוא מודע למשבר באמון הציבור משיב שי ניצן "אני מסכים שהאמון בנו ירד, אבל מסיבה מאוד מסוימת, שאני יודע מהי. אנחנו חוקרים ומעמידים לדין אנשים עם הרבה מאוד כוח והשפעה תקשורתית, שתוקפים אותנו באופן יומיומי. המכות וההתקפות הבלתי פוסקות סודקות ושוברות את מידת האמון".

הוא נשאל האם לפרקליטות אין שום חלק בכך שהאמון בה נפגע, "המקור העיקרי של בעיית האמון בנו הוא שאנחנו מתעקשים להיות פרקליטות עצמאית, שלא מפחדת מאף אחד ו'מתעסקת' עם אנשים מאוד חזקים, הכי חזקים, שתוקפים אותנו כדי להגן על עצמם, ויש להם הרבה מאוד אוהדים. מטריד אותי פי אלף מאשר מטריד אותך, שאמון הציבור בנו נפגע מאוד. פי אלף. אני לא אומר שאנחנו חפים מטעויות".

ניצן מאמין כי לא היו הדלפות מהפרקליטות או מהמשטרה, "המשטרה היא לא הארגון שלי, ואני מאמין שהיא לא הדליפה. התרבות הארגונית בפרקליטות היא חותכת וחד־משמעית נגד הדלפות. זאת לא צורת העבודה שלנו. לומר לך שמעולם אף פרקליט לא דיבר עם עיתונאי על דעת עצמו ומעולם אף פרקליט לא הדליף, אין לי דרך לומר. לא ביצעתי בדיקות בעניין. אנחנו לא מנהלים חקירות פליליות על הדלפות".

על שר המשפטים אמר ניצן "השר אוחנה תוקף חזיתית את הפרקליטות מבלי שאי פעם החליף איתי מילה וחצי מילה על הטענות שלו. לפני שהוא, כשר משפטים, יוצא בביקורת חריפה נגד הפרקליטות בכלי התקשורת, לא ראוי שידבר איתי? שלא אשמע לראשונה את טענותיו בתקשורת?"

ראיון הפרישה המיוחד של שי ניצן לעיתונאית "ישראל היום" נעמה לנסקי, יפורסם מחר (ו') במוסף "שישבת"