בחירות 2020
נשיא המדינה ריבלין: אל לנו לשקוע בשעה זו לייאוש

ריבלין בהודעה מיוחדת עקב פיזור הכנסת, "הדמוקרטיה הישראלית הייתה ועודנה מקור גאוותנו, ואנו יודעים שלשיטה הדמוקרטית יש גם מחירים"

ערוץ 7 , י"ד בכסלו תש"פ

ראובן ריבלין
ראובן ריבלין
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס היום (חמישי) לפיזור הכנסת ופנה אל אזרחי ישראל בפניה אותה הגדיר "תפילה ובקשה לצמיחה ותיקון מתוך הקושי הגלום בימים אלה".

בדבריו אל הציבור אמר הנשיא, "יקירותיי, יקיריי אזרחי ישראל, בתום שתי מערכות בחירות ובפתחה של מערכת בחירות שלישית, אני מאמין כי זוהי שעת מבחן גם של הציבור הישראלי - שהוא אשר יכריע מיהם מנהיגיו".

"הדמוקרטיה הישראלית הייתה ועודנה מקור גאוותנו, ואנו יודעים, שלשיטה הדמוקרטית יש גם מחירים", הוסיף הנשיא.

"כולי תפילה כי עומק המשבר הפוליטי הנוכחי, על השסעים שהוא חושף בקרבנו, יוביל אותנו כחברה וכמדינה להילחם לא רק עבור זכותנו לחלוק אלה על אלה - אלא גם עבור חובתנו למצוא על מה להסכים", הדגיש.

"אני יודע כי אנחנו יכולים לחיות יחד כאחים גם מתוך ההבנה שיש סוגיות שלא נסכים עליהן. אני מקווה כי מערכת בחירות זאת תהיה האחרונה לארבע השנים הקרובות. אני מאמין שימצאו בנו הכוחות הפנימיים ונדע לצמוח כאומה וכחברה מן השסע והמחלוקת המפלגים בינינו - להסכמה ועשייה לטובת כולנו", ציין ריבלין.

לדבריו, "אל לנו לשקוע בשעה זו לייאוש או טרוניה חסרת תועלת. אסור שנאבד את האמון בשיטה הדמוקרטית וביכולת שלנו לעצב את מציאות חיינו בידינו שלנו בזכותה. כשתגיע השעה, נגיע כולנו לממש את זכותנו הדמוקרטית ונעשה זאת מתוך תקווה לעתיד טוב יותר מהר ככל האפשר עבור כולנו".