השומרון מנצח גם בבירת ה-BDS

משלחת ישראלית וערבית יצאה למעוז ה-BDS במדריד והצליחה לגייס בכירים למאבק נגד האנטישמיות. יוסי דגן: "זאת המלחמה שלנו לצדק".

ערוץ 7 , ט"ו בכסלו תש"פ

דגן עם הבכירים הספרדים
דגן עם הבכירים הספרדים
צילום: מועצת שומרון

משלחת ישראלית וערבית בהובלת ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יצאה השבוע לביקור בפרלמנט הספרדי במדריד ולפגישות עם פעילים פרו-ישראלים, במטרה להיאבק בהחלטת האיחוד האירופי לסמן מוצרים ישראליים המיוצרים ביהודה ושומרון.

המשלחת מצטרפת למהלך שלם אותו מובילה יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון, במטרה להשיב מלחמה נגד החלטת בית הדין של האיחוד האירופי בנוגע לסימון המוצרים.

במשלחת לקחו חלק השייח' אבו חליל אל-תמימי מרמאללה, מתאם בבתי הדין השרעיים ברשות הפלשתינית ובישראל, הערבייה הישראלית שרה זועבי, וסמנכ"ל מפעל טוויטופלסט שממוקם באזור תעשייה ברקן - משה לב רן.

במהלך השהות במדריד נפגשה המשלחת עם בכירים בפרלמנט, בניהם יו"ר הקונגרס, איוון אספינוזה, חבר הפרלמנט חוזה איגנסיו אצ'אניס סלגאדו ממפלגת ה-PP, מנכ"ל קשרי האיחוד האירופי של מדריד, אוגניו פונטאן אונטה וראש המטה של נשיאת אזור מדריד.

בנוסף קיימה המשלחת מפגשים באוניברסיטה לכלכלה יחד עם סטודנטים ופעילים חברתיים כדי להסביר ולחדד את משמעות החרם והפגיעה שלו בשני הצדדים. המשלחת הציגה את האנטישמיות והצביעות של ה-BDS והצליחה לרתום חברי פרלמנט למאבק מולם וגרפה הצלחות רבות. עיקר עבודת המשלחת הייתה להציג חידדה מאת החשיבות של מלחמה נגד ה-BDS ונגד האנטישמיות.

ביום שלישי קיימה המשלחת אירוע במלון אינטרקונטיננטל במרכז מדריד אליו התפרצו עשרות פעילי BDS. ראש מועצת שומרון דגן התעמת עם המפגינים ואמר להם: "אתם חושפים את הפנים האמיתיות שלכם ואלו פנים מלאות בשנאת יהודים, נגמרו הימים שיהודים פחדו מכם".

חבר הפרלמנט חוזה איגנסיו אצ'אניס סלגאדו ממפלגת ה-PP אמר בפגישה עם המשלחת: "המדינה שלנו עומדת בסיטואציה חדשה שיש בה אנשים שלא מאמינים בדמוקרטיה ומנסים לפגוע באנשים ובמדינות שלנו. BDS זו דוגמא טובה לכך, אני מקווה שיחד נוכל להילחם לטובת האמת נגד התנהגות שכזאת".

מנכ"ל קשרי האיחוד האירופי של מדריד, אוגניו פונטאן אונטה, אמר "אנחנו רוצים לקדם דיאלוג ושיח חיובי ולהראות את התמיכה שלנו, לכולם שתומכים ביחסים הידידותיים. לכל מדינה יש חובות מהעבר וספרד תמיד מבקרת את העבר כדי ללמוד לעתיד ולהבין כי אנחנו צריכים לפתוח את הראש ולא לחיות את העבר".

ראש מועצת שומרון דגן אמר לבכירים הספרדים כי "זאת לא מלחמה רק של יהודים, זאת המלחמה שלנו כבני אנוש לצדק. אני חושב אם נתחיל להילחם ביחד ב-BDS ובשקרים של השנאה ושל האנטישמיות - כולנו נרוויח".