היוזמה שהביאה ליום הוקרה ממלכתי

לפני שבע שנים, בעקבות יוזמה אישית אחת בתנועת בני עקיבא, החל להתגלגל הרעיון של ייסוד יום הוקרה ארצי לפצועי צה"ל.

ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תש"פ

בני עקיבא
בני עקיבא
צילום: חזקי ברוך

גם בתנועת בני עקיבא יציינו את יום ההוקרה השישי לפצועי צה״ל ופעולות האיבה.

בתנועה מציינים כי לפני שבע שנים החליט רכז מחוז דרום בבני עקיבא אליעד אברקי (כיום ראש תנועת הבוגרים בתנועה) ליזום יום הוקרה ייחודי לפצועי צה"ל.

בתחילה צוין היום בסניפי מחוז דרום בתנועה ובשנה שלאחר מכן ציינה בני עקיבא את היום המיוחד בכל רחבי הארץ. במקביל, פעלה התנועה להכרה וייסוד יום ממלכתי רשמי שיצוין במדינת ישראל.

בעקבות זאת, החליטה ממשלת ישראל על קיום יום הוקרה ממלכתי לפצועי צה"ל שיחול מדי שנה בי"ז כסלו (תאריך עברי של "כ"ט בנובמבר")- כשלפני 5 שנים הוא צוין לראשונה באופן רשמי.

התנועה המשיכה גם בשנה זו להוביל פעילות בנושא בכל רחבי הארץ. במסגרת הפעילות, הגיעו פצועי צה"ל לסניפי התנועה וסיפרו את סיפור הגבורה האישית שלהם והתקיימו אירועי הוקרה ברחבי הארץ. בנוסף, השבת הקרובה בסניפים צוינה כשבת הוקרה לפצועי צה"ל, הועברו מערכי הדרכה בנושא והתקיימה תפילה לרפואת פצועי צה"ל.

מזכ"ל תנועת בני עקיבא יאיר שחל מסר "מדהים לראות את כוחה של תנועת נוער שהצליחה לסחוף אחריה מדינה שלמה שמציינת כעת באופן רשמי את אחד הימים החשובים בלוח השנה. חיילינו שנפצעו במערכות ישראל עומדים בחזית החברה הישראלית ומהווים עבורינו מצפן ערכי משמעותי-מחובתנו להכיר ולזכור את חובתנו כלפיהם ולהעביר את סיפורם לכלל עם ישראל ובפרט לדור הצעיר".