ישראל יפה - גם ביו"ש

ארבע מתוך שש הרשויות ביהודה ושומרון זכו ברוב דגלי היופי של תחרות "המועצה לישראל יפה".

ערוץ 7 , י"ז בכסלו תש"פ

הענקת הדגלים
הענקת הדגלים
צילום: ששון תירם

ארבע מועצות מיהודה ושומרון זכו ב"דגל היופי" בתחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה", הנערכת על ידי המועצה לישראל יפה בשיתוף משרד הפנים ובשיתוף המרכז לשלטון מקומי בישראל.

בדגל היופי ליישוב במועצה אזורית זכה היישוב עלי שבמועצה האזורית מטה בנימין. בדגל היופי למועצה מקומית זכתה המועצה המקומית אפרת. בדגל היופי לעיר עד 50,000 תושבים זכתה העיר מעלה אדומים. בדגל היופי לעיר עד 100,000 תושבים זכתה העיר ביתר עלית.

לפי אתר "המועצה לישראל יפה", מטרת התחרות היא לעודד פיתוח של הסביבה העירונית על פי העקרונות המודרניים, המכתיבים יצירת שיווי משקל נאות בין הבנייה האורבנית לטיפוח הריאות הירוקות. זאת, תוך כדי הקפדה על מניעה של מפגעים סביבתיים וחזותיים והנעת תהליך של שיפור מתמיד באיכות חיי התושבים.

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני מסר בתגובה לזכייה המרובעת: "אנחנו תמיד אומרים שהאזור בו אנו חיים הוא דוגמה לשילוב של אידאולוגיה ואיכות חיים ויופי שאין במקומות אחרים. שמחנו לקבל היום את חותמת האיכות של המועצה לישראל יפה, המאשרת את הדברים הללו. אני מברך את ידידיי ראשי הרשויות ישראל גנץ, עודד רביבי, בני כשריאל ומאיר רובינשטיין על העבודה הנפלאה שהם עושים במועצות שלהם. עלו והצליחו".

קרדיט: