המלחמה של חב"ד על הבית בסרי לנקה

מאות מטיילים עברו בבית חב"ד בחופי סרי לנקה. השליחים הרב רוני ונעמי מקווים להשיג את הכספים הדרושים לפתיחתו המחודשת של בית חב"ד.

ערוץ 7 , י"ז בכסלו תש"פ

בית חב"ד בסרי לנקה
בית חב"ד בסרי לנקה
צילום: דודי משי זהב

הרב רוני ארד ואשתו נעמי, שליחי חב"ד, מתגוררים כבר חמש שנים בסרי לנקה, מנהלים חיי משפחה ובו בזמן גם מתנהלים כגורם הרשמי עבור הישראלים במדינה.

בשל מזג האוויר במקום, שליחי חב"ד מתגוררים חצי שנה בחוף המזרחי וחצי שנה בחוף המערבי. את מתקפת הטרור במדינה בשנה החולפת חוו בתוך בית חב"ד שלהם, ואף עצרו סעודת חג בגלל התראה ממוקדת על פיגוע טרור מתוכנן אצלם בשביעי של פסח.

היום הם מתחילים במלחמה על הבית שלהם, והם יודעים שאם לא יאבטחו את הבית באמצעות מצלמות אבטחה ושמירה - אין סיכוי שיחזרו לשם. המשמעות היא שאלפי המטיילים הישראלים במדינה לא יקבלו עזרה.

השליחים יוצאים למבצע גיוס תרומות כדי לפתוח את בית חב"ד בחזרה ולאבטח אותו למען המטיילים הישראלים. באירוע שקיימו הרב רוני ונעמי אשתו הורגשה האהבה הגדולה כלפיהם. המטיילים אומרים שבית חב"ד בחופי סרי לנקה הוא לא "עוד" בית חב"ד.

"התרגשתי מאוד לקבל את כל האהבה הזאת מהמטיילים ובני משפחותיהם וזה נותן לי את הכוח להמשיך לפעול לפתיחת בית חב"ד שלנו שוב. נזמין את כולם להתארח אצלנו ולהרגיש ישראלים גם במזרח הרחוק", אמר הרב רוני ארד.