מי ימלא את מקומו של שי ניצן?

פרקליט המדינה שי ניצן מסיים את תפקידו, והיום יכריע שר המשפטים מי מבכירי הפרקליטות אותם ראיין ימונה לממלא מקומו הזמני.

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תש"פ

שי ניצן
שי ניצן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליט המדינה שי ניצן מסיים היום (שני) את תפקידו בתום קדנציה שנויה במחלוקת, ששיאה בהחלטה על הגשת כתב אישום חמור נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ניצן מסיים את תפקידו לאחר שכיהן בתפקיד שש שנים, אך לנוכח העובדה שהממשלה הנוכחית היא ממשלת מעבר לא ימונה בשלב זה פרקליט מדינה חדש, ושר המשפטים ימנה ממלא מקום זמני.

לפני שבועיים פרסם שר המשפטים אוחנה רשימה של חמישה מועמדים לתפקיד ממלא מקום פרקליט המדינה, אך שניים מהם, המשנה ליועמ"ש רז נזרי ופרקליטת מחוז תל אביב אושרה גז-איזנשטיין, הודיעו כי אינם מעוניינים בתפקיד.

לאור זאת צפוי אוחנה להודיע על מינוי אחד משלושת המועמדים הנותרים אתם שוחח בשבועיים האחרונים.

המועמדים הם המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, שלמה למברגר; מנהל המחלקה הכלכלית, דן אלדד; והמשנה לפרקליטת מחוז מרכז, אורלי בן ארי־גינזברג.

נציין כי היועמ"ש מנדלבליט פרסם חוות דעת הקובעת כי על שר המשפטים למנות את המועמד שעליו הוא ימליץ, ואף הוסיף לחוות הדעת המלצה לפיה יש למנות את למברגר לתפקיד.

השר אוחנה הודיע מנגד כי הוא איננו מחויב להמלצתו של היועמ"ש למנות את למברגר, אך ההערכה במערכת המשפטית היא כי אם יבחר אוחנה למנות את אחד משני המועמדים הנוספים למ"מ פרקליט המדינה, יתגלגל הנושא בסופו של דבר לפתחו של בג"ץ.