הסכמה במרצ: היו"ר והרשימה יקובעו

הועידה תתבקש לאשר את ההצעה לפיה יו"ר המפלגה ורשימת מרצ שנבחרה לקראת הבחירות לכנסת ה-22, ישארו על כנם גם לבחירות לכנסת ה-23.

ערוץ 7 , י"ח בכסלו תש"פ

הסכמות. זנדברג והורוביץ
הסכמות. זנדברג והורוביץ
צילום: Gili Yaari / Flash90

בכירי מרצ הגיעו להסכמות לקראת כינוס ועידת המפלגה ביום ראשון, ובמסגרתן תתקבקש הועידה לאשר את הקפאת המצב הקיים לקראת הבחירות הקרובות.

על פי ההסכמות עליהן הסכימו היו"ר הנוכחי ח"כ ניצן הורוביץ והיו"ר לשעבר ח"כ תמר זנדברג, יו"ר המפלגה ורשימת מרצ שנבחרה לקראת הבחירות לכנסת ה-22, ישארו על כנם גם לבחירות לכנסת ה-23.

עם זאת, עתידו של "המחנה הדמוקרטי" עדיין איננו ברור. בהודעה שפורסמה הבוקר נאמר, "מרצ קוראת לחיבורים פוליטיים שיבטיחו ייצוג מקסימלי של מרצ והשמאל ואת ניצחון גוש השמאל-מרכז בבחירות והקמת ממשלה על בסיס גוש זה - ממשלה שתשנה את הכיוון המסוכן בו צעדה ישראל בעשור האחרון, ותפנה לכיוון של שלום, צדק חברתי, חופש, שוויון אזרחי וסולידריות, ולשותפות יהודית-ערבית".

"לצורך מימוש חיבורים פוליטיים מינה יו"ר המפלגה צוות לניהול המו"מ שיורכב מיו״ר המפלגה ח״כ ניצן הורוביץ, ח"כ תמר זנדברג, ח"כ לשעבר מוסי רז ומזכ״ל מרצ תומר רזניק. כל החלטה על חיבור תובא ע״י ההנהגה לאישור ועידת מרצ", נמסר עוד.

בהודעתם של הורוביץ וזנדברג נאמר גם כי "לצורך ביטוי מקסימלי של עמדות מרצ, מיקסום ייצוגו ומיצוי כוחו האלקטורלי של השמאל, יוקם צוות הנהגה משותף לניהול קמפיין הבחירות, שיובל ע״י יו״ר המפלגה ח״כ ניצן הורוביץ, בשיתוף ח״כ תמר זנדברג ועיסאווי פריג׳. השביעיה הראשונה של מועמדות ומועמדי מרצ לכנסת תכהן כצוות פוליטי-אסטרטגי".