סגן ראש העיר חיפה לזר קפלון משתלח: "דתיים תוקפים קטינים"

סגן ראש עיריית חיפה ואיש ישראל ביתנו השתלח בחריפות באוכלוסיה הדתית-חרדית.

בן שאול , י"ח בכסלו תש"פ

ישיבת סיעת ישראל ביתנו
ישיבת סיעת ישראל ביתנו
צילום: חזקי ברוך

סגן ראש עיריית חיפה ואיש ''ישראל ביתנו'' לזר קפלון השתלח בחריפות באוכלוסיה הדתית-חרדית.

"הדתיים תוקפים קטינים ושותים בחסות אלוקים, צריך למנוע מהם את השלטון", כתב קפלון בפורום לדוברי השפה הרוסית. הדברים נחשפו לראשונה באתר 'מקור ראשון'.

לדבריו, "90 אחוז מהחילונים משרתים בצבא, בעוד שהדתיים זוללים, שותים ותוקפים את הקטינים. אל תבלבלו בין המאמינים והקנאים הזומבים".

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) הגיב בחריפות ואמר כי "ישראל ביתנו מגדלת ערוגה של אנטישמים זוללי חרדים לתאבון. דבריו הקשים של הארכי גזען קפלון הינם תוצאה של רוח המפקד. ליברמן ומפלגתו נהפכו למרכז ראשי של אנטישמיות על מצחם חקוק אות קין".

יו''ר סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי, ח''כ אופיר סופר אמר בתגובה כי "‏הדברים הנאמרים ע''י נציג ‎'ישראל ביתנו' בחיפה בצירוף הסרטון בכיכובו של ח''כ אלכס קושניר שפורסם אתמול פשוט לא מביישים את גדולי האנטישמים בעולם. בחמישי האחרון זכינו להיפטר מקורבין הארור, מסתבר שבבית יש לנו כאלו גרועים לא פחות".

דובר ישראל ביתנו התנער אף הוא מהדברים אך אמר כי הדברים הוצאו מהקשרם. "דבריו של מר קפלון פורסמו בתגובה לפוסט הקורא למצביעי ישראל ביתנו לחזור לרוסיה, והיא נכתבה על ידו ללא ידיעה או הנחייה מטעם המפלגה. למרות שהדברים הוצאו מהקשרם, הם מעוררים שאט נפש. את תגובתנו בהתאם העברנו למר קפלון".