גדעון סער: "נתניהו לא יוביל אותנו שוב לשלטון"

המועמד לראשות הליכוד נאם באירוע פתיחת הקמפיין שלו. "בחירה בנתניהו - בחירה ביו"ר האופוזיציה הבא".

חזקי ברוך , י"ח בכסלו תש"פ

כאלף בני אדם הגיעו הערב (שני) לאירוע פתיחת קמפיין הפריימריז לראשות הליכוד של ח"כ גדעון סער באור יהודה.

בין המשתתפים גם חברי הכנסת חיים כץ, יואב קיש, שרן השכל, מיכל שיר ואתי עטיה וחברי הכנסת לשעבר נורית קורן, יהודה גליק ויחיאל חזן.

ח"כ גדעון סער אמר בנאומו, "זהו לא כנס פריימריז רגיל. זהו ערב של תקווה חדשה, ערב המסמל רצון להתחדשות, המונע מאהבה גדולה לליכוד ולמדינת ישראל. לכאן לא הגיעו בגלל אינטרסים אלא בגלל אמונה גדולה - ומי שמאמין לא מפחד".

"הליכוד הוא ביתי. הוא ביתנו המשותף. את חבריו אני מייצג זו הכנסת השישית. כאשר ראש הממשלה אריאל שרון עזב את התנועה והקים את קדימה, אני נלחמתי על חיי התנועה ברגעים הכי קשים בהיסטוריה שלה", הוסיף סער.

ח"כ סער התייחס לראש הממשלה בנימין נתניהו. "אין אדם שעשה יותר ממני כדי שנשרוד, נחזור לשלטון וכדי שהדרך שלנו תוביל את ישראל. אין אדם שיודע זאת טוב יותר מרה"מ נתניהו. אין אדם שעשיתי עבורו בפוליטיקה יותר מבנימין נתניהו ואני לא מתחרט ולא אתחרט על כך. הוא אחד מהמנהיגים הגדולים של מדינת ישראל ואחד מראשי הממשלה החשובים שהיו לנו. גם כשהוא פגע בי, גם כשרדף אותי. הוא גמל לי רעה תחת טובה".

"נתניהו הביא אותנו ארבע פעמים לשלטון, אבל לא תהיה פעם חמישית. הרוב הימני מצטמק ולא בגלל שעמדתנו לא מקובלת. בחירה בי משמעותה הקמת הממשלה הבאה בראשות הליכוד ובחירה בנתניהו היא בחירה ביו"ר האופוזיציה הבא", דברי סער.

המועמד התייחס גם לתכניותיו לעתיד. "עלינו להוביל רפורמות בבתי המשפט ולחוקק את פסקת התגברות. לפצל את תפקידו של היועמ"ש, לחזק את הזכויות של האדם והחלש ולקיים פיקוח אמיתי על הפרקליטות. יש לקיים שימוע פומבי לכהונת שופט לעליון".

"הליכוד צריך להוביל מלחמת חורמה ברגולציה ולהוריד את יוקר המחיה. לשנות את סדר העדיפויות הלאומי ולחזק את הפריפריה - כי זה צודק. יש להבטיח את ההתיישבות ואחיזתנו ביו"ש ובקעת הירדן. לעשות זאת במעשים ולא בדיבורים ולאמץ את דו"ח אדמונד לוי. יש להיאבק בהשתלטות הפלסטינית על שטחי C ולהחיל את הריבונות והחוק הישראלי ביו"ש ובקעת הירדן. ואולי הכי חשוב,צריך לאחד את עמנו - את עם ישראל", דברי סער.

הוא ביקש מתומכיו להימנע מלהגיב לביקורת עליהם. "קבלו באהבה את המרורים שאתם חוטפים. אל תגררו לפרובוקציה ולאלה המנסים לפגוע בי. הקפידו בכבודו של מנהיגינו, בנימין נתניהו - אל תיגררו לחילופי דברים קשים כפי שחווינו בימים האחרונים. לשון הרע לא מדבר אלינו".

ח"כ מיכל שיר נשאה דברים באירוע. "לראשונה זה כעשור, שלטון הליכוד נמצא בסכנה. סכנה לאבד את כל ההישגים ולעליית ממשלת השמאל. נתניהו הוא איש בעל זכויות רבות שהוביל את הליכוד מעל שני עשורים, אבל נכשל בהקמת ממשלה פעמיים".

"חייבים להסתכל למציאות בעיניים. בל נשלה את עצמנו או נטעה. הסקרים והרחוב מנבאים כי הבשורה במקרה הטוב לא תגיע בפעם השלישית וגם הרביעית ובמקרה הרע נעביר את השלטון ליריבנו. הליכוד תמיד ידעה להצמיח מנהיגות וזכינו למנהיג נוסף בקרבנו - גדעון סער".

ח"כ שרן השכל הוסיפה, "בשנה האחרונה נקלענו למשבר שלטוני קשה, פעמיים לא הצלחנו להקים ממשלה. הימין איבד מכוחו וכעת יש סיכוי שנאבד את השלטון. הסיכוי שבפעם השלישית נצליח לעשות את מה שכשלנו לעשות - קלוש".

"אני מוצאת בגדעון שותף אמיתי. מחוייב לאידאולוגיה ימנית ליברלית. ראוי להנהיג את הליכוד והמדינה. נקלענו למשבר קשה. אני מאמינה שגדעון יצליח להוציא את המדינה מהמשבר השלטוני והשיתוק", אמרה השכל.

ח"כ יואב קיש הוסיף, "היום אנחנו עושים היסטוריה. אם גדעון ינצח בפריימריז אנחנו ננצח את הבחירות. כחול לבן יודעים לנצח את ביבי".

ח"כ לשעבר נורית קורן, שהביעה תמיכה סער, סיפרה לערוץ 7, "זה ערב מרגש מאוד מבחינתי. אחרי שהודעתי שאני תומכת בגדעון סער הרבה אנשים כינו אותי בכל מיני שמות ועכשיו האולם מלא מפה לפה. יש תמיכה בגדעון סער, הוא איש ראוי. אני חברה בליכוד יותר מ-40 שנים ואני מכירה את גדעון מספיק טוב".

לדבריה, "לא נמאס לנו מנתניהו אבל אני עשיתי חישוב מסלול מחדש. אחרי שתי מערכות בחירות ואני כבר לא חברת כנסת, עשיתי הכל מזמני הפרטי כדי שנתניהו יביא יותר מנדטים ויוכל להקים ממשלה. קרה מצב אבסורדי, שאנחנו בפני שוקת שבורה. אם לא נביא אופק חדש לציבור ולמתפקדים שלנו, אנחנו בסוף נמצא את עצמנו באופוזיציה ושלטון השמאל יעלה".

"גדעון מהווה אלטרנטיבה מצויינת לראש הממשלה. צריך לזכור שאנחנו מפלגה דמוקרטית וראש הממשלה הוא זה שהכריז על פריימריז. בסוף, נלך אחרי מי שינצח, כדי להביא לכך שהמפלגה תנצח ותרכיב ממשלת ימין ולא ממשלת שמאל", סיכמה קורן.טוען....