הרב יצחק יוסף ברוסיה: לחזק את שמירת השבת

הרב הראשי לישראל ביקר ברוסיה ועבר בין הקהילות היהודיות במוסקבה.

ערוץ 7 , י"ט בכסלו תש"פ

הרב יוסף משוחח עם תלמידים יהודים במוסקבה
הרב יוסף משוחח עם תלמידים יהודים במוסקבה
צילום: דוברות

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, יצא השבוע לביקור במוסקבה בירת רוסיה.

את יומו הראשון במדינה פתח הרב יוסף בביקור בבית הכנסת המרכזי ׳מרינה רושצ׳ה׳, יחד עם הרב הראשי לרוסיה ברל לאזאר. לאחר תפילת שחרית מסר הרב שיעור לשליחים המקומייים בטרם יציאתם למקומות השליחות.

אחר כך ביקר הרב יוסף בקהילות ובמוסדות היהודיים בעיר ומסר שיחות בתלמודי התורה והישיבות בבירת רוסיה. הוא נועד עם חברי בית הדין, רבני מערכת הכשרות ומכוני הסת״ם במוסקבה - שהעלו בפניו שאלות במגוון נושאים, בהן נדרשת הכרעה והכוונה.

במסגרת שיעורו לרבני הקהילות בעיר, שוחח הרב יוסף על חשיבות שמירת השבת. "עליכם לחזק את שמירת השבת בקרב היהודים בעיר, על ידי חיזוק לימוד הלכות שבת וגם למצוא עוד יהודים שאינם מכירים את השבת וללמד אותם על אודותיה".

"בישראל יש ראשי ערים שרוצים לבטל את השבת. השבת היא זו ששמרה על עם ישראל במשך הדורות והיא זו שתמשיך לשמור עלינו. אותם ראשי ערים בישראל, הם חוטאים ומחטיאים את הרבים והם לא יצליחו לפגוע בשבת. אתם תהיו התשובה האמיתית לניסיון הפגיעה שלהם", דברי הרב הראשי.

במהלך הביקור השתתף הרב יוסף בפתיחת וחנוכת המרכז היהודי הקווקזי הגדול בעולם אשר אמור לספק שיעורי ושירותי יהדות לכל בני הקהילות הספרדיות במוסקבה.

בשיעור לנשים אותו מסר הרב השתתפה יפה יששכר, אמא של נעמה הכלואה בכלא הרוסי. הרב יוסף חיזק ובירך את האם ואת אחותה של נעמה ואיחל להן כי בקרוב יזכו לפגוש אותה מחוץ לחומות הכלא ולחזור איתה לארץ ישראל.