זוגיות ופיננסים – ילכו יחד?

זוגיות וכסף, שני מושגים לכאורה לא קשורים, קצת כמו שמן ומים שלא מתערבבים. אבל חשוב להבין כיצד הם משתלבים.

בשיתוף פעמונים , י"ט בכסלו תש"פ | עודכן: 15:55

זוגיות ופיננסים – הילכו יחד?
זוגיות ופיננסים – הילכו יחד?
צילום: ISTOCK

זוגיות היא לא רק רומנטיקה, ומשפחה היא לא רק ארוחות ערב משותפות. חיים כזוג או כמשפחה הם עסק לכל דבר, וכמו בכל עסק יש צורך בבניית תקציב וניהול כספי נכון. אז איך מנהלים עסק ושמו בית ומצליחים גם לשמור על זוגיות טובה?

לפניכם 4 טיפים חשובים לניהול זוגיות פיננסית מנצחת:

  • לדבר על כסף – זוגיות וניהול תקציב משפחתי הילכו השניים יחד? מומלץ לתאם ציפיות בתחום. נהלו שיחה פתוחה במהלכה תביאו לידי ביטוי את צרכיכם הזוגיים והאישיים, הגדירו מטרות משותפות וקחו אחריות על ההוצאות שלכם, שניכם ביחד וכל אחד על שלו גם בנפרד.
  • חשבון משותף – חשבון הבנק של בני הזוג יכול למעשה להתנהל בשלוש דרכים: חשבון פרטי לכל אחד מבני הזוג. חשבון משותף. ובדרך השלישית: ניהול בו ההוצאות המשותפות מתנהלות בחשבון משותף, אך כל אחד מבני הזוג מחזיק גם בחשבון פרטי. כל זוג בוחר בדרך שמתאימה לו אבל לפני קבלת ההחלטה, חשוב להבין את ההבדלים בין ניהול חשבונות בנק נפרדים או חשבון בנק משותף.
  • לחיות ממה שיש – בתחילת הדרך, כמו גם בהמשכה, חשוב ללמוד לחיות בהתאם לרמת ההכנסות. ובמילים אחרות: "לחיות ממה שיש". היעזרו בטבלת מעקב אחרי ההוצאות וההכנסות בה תכתבו את כל ההוצאות שלכם, החל מדיור, דרך הוצאות הרכב, הטלפונים הניידים ואפילו הבילויים. זכרו, ההכנסות אינן כמו פך השמן שלא נגמר...
  • אל תפסיקו ללמוד – החיים הזוגיים מתפתחים ומשתנים עם השנים ואיתם גם ההתחייבויות וסדרי העדיפויות שמשפיעים על אופן ההתנהגות שלכם כזוג וכמשפחה. בכדי שההתנהלות הכלכלית תותאם ותתעדכן גם בה יש להשקיע, בדיוק כמו בהיבטים האחרים של הזוגיות. ארגון פעמונים מציע סדנאות לזוגות צעירים, שיעזרו לכם להכין תקציב, ליצור יסודות כלכליים יציבים ולמנוע משברים כלכליים עתידיים.

תורמים לפעמונים ועוזרים למשפחות לצאת ממעגל החובות