חן התמוטטה בבית הספר, התלמידים הצילו אותה

חן דנציגר, תושבת אפרת, לקתה בדום לב בבית הספר שבו היא מלמדת. תלמידים ביצעו בה פעולות החייאה. צוות מד"א הצליח להחזיר את הדופק.

אורלי הררי , י"ט בכסלו תש"פ | עודכן: 21:10

דנציגר וד"ר אלבז גרינר
דנציגר וד"ר אלבז גרינר
צילום: דוברות הדסה

חן דנציגר, תושבת אפרת בת 29, לקתה הבוקר (שלישי) בדום לב בבית הספר ברנקו וייס בבית שמש שבו היא מלמדת.

דנציגר, נשואה ואם לשניים וכעת בהריון שלישי, הגיעה ליום העבודה ובכניסה לבית הספר התמוטטה ולמעשה הייתה במצב של מוות לבבי.

שני תלמידי בית הספר כבני 17 החלו לבצע פעולות החייאה מידיות ויעילות. חובשי איחוד הצלה ומד״א שהגיעו למקום מצאו את חן במצב של פרפור חדרים וטיפלו בה ב-4 מכות חשמל במטרה להחזיר דופק אפקטיבי, צעד שאכן הצליח.

חן פונתה ליחידת הטראומה בהדסה עין כרם, כשהצוות ניטר אותה והחל בבדיקות מיידיות. היא מטופלת כעת ביחידה לטיפול נמרץ לב תחת טיפולה של ד״ר גבי אלבז גרינר, קרדיולוגית בכירה במערך הלב בהדסה.

״מדובר בהחלט במקרה לבבי יוצא דופן שהתבטא בהפרעת קצב מסכנת חיים ואילולא הטיפול מציל החיים על ידי שני התלמידים וצוות מד״א - היא לא הייתה כאן איתנו", אמרה ד"ר אלבז גרינר.

''היא למעשה הייתה מתה. כעת מצבה יציב והיא מחייכת, עודנה מנוטרת וככל הנראה תעבור השתלת דפיברילטור שיגן עליה מארועים של הפרעות קצב מסוג זו. יש לציין כי מדובר בנס שני באותה משפחה ממש, שכן אחיה הגדול עבר אירוע דומה לפני 4 שנים וחייו ניצלו בנסיבות ממש דומות.

''זו המשמעות החשובה של המרפאה לקרדיו-גנטיקה הפועלת בהדסה, הממליצה ומכוונת לבדיקות נרחבות לכל בני המשפחה כאשר מופיע ארוע מסוג זה״, הוסיפה הקרדיולוגית הבכירה.