אסור בבית מותר בחוץ: הילד שמאייר קירות של מסעדות

המורים בבית הספר אולי לא אוהבים את הציורים של ג'ו, אבל זה לא הפריע לו להפוך את השרבוטים בבית הספר לציורי קיר אומנותיים

מתנאל ראט , י"ט בכסלו תש"פ

מהשרבוטים בבית הספר לקיר המסעדה
מהשרבוטים בבית הספר לקיר המסעדה
צילום: iStock

כל הילדים אוהבים לצייר, ולצערם של ההורים חלק גדול מהם מעדיף לעשות את זה דווקא על הקירות. גם המורים של ג'ו וואל פחות התלהבו מהציורים שלו, אבל כיום הוא כבר הפך לאומן מצליח שאף מקבל הזמנות לצייר על קירות של מסעדות.

לג'ו וואל תמיד היה דמיון פורה, אבל רק בזמן האחרון הוא סוף סוף מצא את האפשרות לבטא אותו. ג'ו אמנם רק בן עשר, אבל הוא כבר הצליח להפוך לאומן ציורי קיר מבוקש שמצייר בעיקר על קירות מסעדות שבאזור מגוריו.

הכל התחיל כאשר המורים של ג'ו התחילו להתלונן על כך שהוא מעדיף לצייר בזמן השיעורים מאשר ללמוד, ושהוא הספיק למלא את כל ספרי הלימוד שלו בציורים. בתגובה, ההורים של ג'ו החליטו לשלוח אותו לחוג אומנות לאחר הלימודים בשביל שיוכל לפתח שם את כישרון הציור שלו. לאחר שגם חוג האומנות לא סיפק את הדמיון המפותח של ג'ו, הוא נשלח למורה פרטית לאומנות. לאחר מספר פגישות, המורה התרשמה מאוד מיכולות הציור של ג'ו ושיתפה חלק מהם ברשתות החברתיות.

הציורים מלאי החיים התפרסמו במהירות והגיעו עד לצוות המסעדה "מספר ארבע" שביקשו מג'ו לבוא ולצייר על קיר הכניסה של המסעדה. לדברי אביו של ג'ו, בהתחלה הוא קצת התקשה לצייר על שטח כה גדול של למעלה מ2.5 מטר, אבל עם הזמן הוא התרגל והתחיל למלא כל מקום פנוי בקיר.

כיום, ג'ו כבר קיבל את הכינוי "ילד השרבוטים" (The Doodle Boy) והוא מפעיל אתר אינטרנט מצליח וחשבונות ברשתות החברתיות. ג'ו אולי כבר מצליח בתור אומן, אבל ההורים שלו עדיין לא מוותרים על הלימודים האקדמאיים, ואומרים שההכנסות מהציורים שלו ילכו ישר ללימודי תואר האומנות שלו בעתיד. לדבריהם, כל ילד צריך לדעת למצוא את החלומות שלו ולהגשים אותם והם מאושרים שג'ו מצליח לממש את האומנות שלו בצורה יעילה.

אז אם גם לכם תמיד אמרו להפסיק לצייר בכל מקום, אולי כדאי לכם לנסות להתחיל לצייר על הקירות. זה אולי קצת קשה בהתחלה, אבל אם יהיה לכם מזל, אולי גם תמצאו מי שישלם לכם על זה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!