דרישה בחיפה:
לפטר את סגן ראש העיר שהשתלח בחרדים ודתיים

נציג אגודת ישראל בחיפה דורש לפטר את לזר קפלון, סגן ראש העיר ממפלגת ישראל ביתנו לאחר שהשתלח נגד המגזר הדתי והחרדי

בן שאול , כ' בכסלו תש"פ

 סיעת ישראל ביתנו
סיעת ישראל ביתנו
צילום: חזקי ברוך

נציג אגודת ישראל במועצת העיר חיפה, אריה בליטנטל, הגיש הצעה לסדר במועצת העיר לאור פרסום הפוסט של לזר קפלון, סגן ראש העיר ממפלגת ישראל ביתנו, נגד המגזר הדתי והחרדי.

בדברי ההסבר דורש בליטנטל לפטר את לזר ובכך להביע הסתייגות חד משמעית מדבריו. "אנו חייבים להילחם כנגד אפליית מגזרים והדרת ציבורים ובפרט לצאת בגלוי כנגד מפרסמי מסרים גזעניים ואנטישמיים כאחד", אמר.

בליטנטל טען כי כי אילו הדברים היו נאמרים בחו"ל, "כל נציגי הציבור בעולם היו קמים וזועקים מרה אלא אסור שכאן בארץ ישראל הדברים יעברו הדברים בשתיקה".

כאמור, בתחילת השבוע השתלח סגן ראש עיריית חיפה ואיש ''ישראל ביתנו'' לזר קפלון באוכלוסיה החרדית והדתית.

"הדתיים תוקפים קטינים ושותים בחסות אלוקים, צריך למנוע מהם את השלטון", כתב קפלון בפורום לדוברי השפה הרוסית.

לדבריו, "90 אחוז מהחילונים משרתים בצבא, בעוד שהדתיים זוללים, שותים ותוקפים את הקטינים. אל תבלבלו בין המאמינים והקנאים הזומבים".

קפלון עצמו הגיב ואמר מאוחר יותר: “הדברים שכביכול פורסמו בשמי נאמרו בשפה הרוסית בתגובה לעלבון שהוטח בפני ותורגמו באופן שגוי תוך כדי הוצאת הדברים מהקשרם כך שיצרו פרשנות חמורה ואני מצר על כך”.

הוא הוסיף: “במסגרת תפקידי אני מסייע רבות לאוכלוסיה הדתית ובוודאי הדברים רחוקים מהשקפת עולמי. לא היתה בכוונתי כל כוונה לפגוע באוכלוסיה זו או אחרת ואני מבקש את סליחת אלו שראו עצמם נפגעים מכך”.