י-ם הפסידה - דגל ישראל הוצת ביציע

הפועל ירושלים הפסידה במשחק הישיר על המקום הראשון בבית לא.א.ק אתונה היוונית בתוצאה 78:91. המקומיים הציתו את דגל ישראל

נרי וייס , כ' בכסלו תש"פ

תומאס הערב מול אתונה
תומאס הערב מול אתונה
צילום: FIBA.BASKETBAL

כדורסל משחקים 40 דקות ובסוף ירושלים מפסידה. הפועל ירושלים התארחה הערב (רביעי) אצל א.א.ק אתונה היוונית למשחק ראש בראש על ראשות בית ב' במפעל ליגת האלופות של פיב"א.

אחרי שבעונה שעברה פספסו מולם את העליה לשלב הבא מהמקום הראשון בגלל הפרש סלים, הערב רצתה ירושלים לנקום ביוונים ולעלות למקום הראשון בבית שמבטיח בייתיות בשלב שמינית הגמר ורבע הגמר, בדרך אולי לאירוח הפיינל-פור האירופי באולמה הביתי, היכל הפיס ארנה.

לצערם של הירושלמים, אלה לא הצליחו לשחזר את ניצחון החוץ על היוונים מהעונה שעברה, למרות הקרבה לחג החנוכה והסימובליה שבזה, כשרבע רביעי הוא שהכריע את התוצאה לזכות המארחים מאתונה.

למעשה, במשך שלושה רבעים הייתה ירושלים בתמונת הניצחון, זאת הודות להצטיינותו של טיישון תומאס ששלט מתחת לסלים וסיים עם 21 נקודות ו-9 כדורים חוזרים. לצערה, יציאתו בשלב מוקדם של המשחק ב-5 עבירות היא שהכריעה את המשחק שנגמר בניצחון היוונים על הירושלמים בתוצאה 78:91.

ירושלים יכולה להתנחם בהגעתם של לא פחות מ-400 אוהדים כדי לעודד ולדחוף אותם, לעומת האוהדים המקומיים שסיפקו מופע מביש ואנטישמי כששרפו דגל ישראל ביציע. לפחות בכל הקשור לערכים בספורט, האוהדים הישראליים וקבוצתם ניצחו.

ירושלים יורדת למאזן של 6 ניצחונות ו-3 הפסדים, לעומת 7 ניצחונות ו-2 הפסדים בלבד של היוונים שמקדימים את ירושלים בטבלה כשהם גם עם משחק חסר.

היוונים שבעונה שעברה הצליחו למחוק את ההפרש במשחק חוץ, עושים זאת עונה שניה ברציפות לירושלמים כשהם מוחקים את ההפרש מניצחון הירושלמים בתחילת העונה עליהם.

קלעו לירושלים: תומאס 21, בריימו 12, פלדין 10, בראון ובלאט 9 כ"א, קופשאס 6, לוי 5, קאזינס 4, זלמנסון 2.

לא.א.ק אתונה: לנגפורד וסנט-רוס 18 כ"א, מאצ'וליס 16, סלוטר וגיקאס 10 כ"א, כריסיקופולוס וצ'אלמרס 7 כ"א, ריי 5.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il