גאים לשרת ומשפרים יכולות
לוחמי גבעתי תרגלו הפרות סדר, ירי לעבר יישוב והתהפכות אוטובוס

לוחמי גדוד 'שקד' של חטיבת גבעתי וכוחות הרפואה התאמנו בניהול זירה מורכבת, ''אבן דרך משמעותית למען הבטחת ביטחונם של תושבי האזור".

אורלי הררי , כ"ב בכסלו תש"פ

לוחמים בתרגיל
לוחמים בתרגיל
צילום: דובר צה"ל

לוחמי גדוד 'שקד' של חטיבת גבעתי מבצעים בחודש האחרון תעסוקה מבצעית בגזרת החטיבה המרחבית 'עציון’.

לאחרונה אימנה החטיבה את לוחמי הגדוד במצבי קיצון בהם היה על הלוחמים לפעול במספר זירות במקביל וזאת על מנת להכין ולאמן את הכוח לשמירה על ביטחון תושבי האזור באופן המקצועי ביותר.

סגן שחר חמו, סגן קצין ההגנה המרחבית של החטיבה, אמר כי מטרת התרגיל היא שיפור הכשירות והמוכנות של הגדוד, ״חטיבת עציון רואה באימון לוחמיה ערך רב ומשקיעה משאבים על מנת לאפשר ללוחמים להתאמן בצורה טובה ומציאותית״.

כדי לעשות זאת הוכנו מראש כוחות ״דימוי האויב״ אשר דימו זירות הפרות סדר. "התרגיל הינו אבן דרך משמעותית למען הבטחת ביטחונם של תושבי האזור״, אמר חמו על התרגיל שהסתיים בהצלחה ותרם להבנת אתגרי הגזרה וההתמודדות איתם באופן יעיל ומהיר.

צילום: דובר צה"ל

האירועים אותם תרגלו דימו תרחישים של הפרות סדר, ירי לעבר יישוב ואירוע של התהפכות אוטובוס ציבורי. זאת על מנת לתת לחיילי הגדוד וכוחות הרפואה של החטיבה להתנסות בניהול של זירה מורכבת ומתן מענה רפואי.

קצין האג״ם של גדוד שקד, רס״ן יונתן פרץ, אמר כי ״התרגיל האחרון הציב לגדוד אתגרים משמעותיים תוך בחינת היערכותו, מוכנותו ואיכות תגובותיו. הגדוד ביצע הכנות מקדימות ופעל בצורה מיטבית בכל שלב ושלב. הגדוד צויין לחיוב על תפקודו במהלך התרגיל בפרט ובכניסתו לתעסוקה בכלל וניכר כי הלוחמים והמפקדים חשים משמעות ואחריות בתעסוקה המבצעית ובשמירה על תושבי גוש עציון״.