פרידה מאורי אריאל במלון גני ירושלים

במלון גני ירושלים נערך הערב טקס פרידה מאורי אריאל שמסיים 23 שנה בפוליטיקה בהשתתפות ראש העיר משה ליאון.

ערוץ 7 , כ"ג בכסלו תש"פ

במלון גני ירושלים בבירה נערכה שבת מיוחדת של "פורום דתי לאומי - רחובות" שבסיומה נערך ערב הוקרה לכבודו של השר לשעבר אורי אריאל עם סיומן של 23 שנה בפוליטיקה הישראלית.

באירוע המיוחד לכבודו השתתף גם ראש העיר משה ליאון שבירך אותו על פעילותו בעשרות השנים האחרונות, הזמר דדי גראוכר והשר לשעבר אלי ישי. הזמר החסידי מנדי ג'רופי הרקיד את הקהל.

"אני שמח ונרגש להיות יחד עם כל חבריי שהגיעו לערב הצדעה מיוחד למפעל ההתיישבות", אמר השר לשעבר אורי אריאל, "לשמחתי, בשנים האחרונות, הצלחנו להגדיל את מספר המתיישבים ולחזק את אחיזתנו בארץ ישראל כולה. זכינו להקים יישובים רבים, גרעינים משמתיים, מכינות קדם צבאיות, מבני ציבור וכל זאת בזכות עם ישראל הנפלא שלנו והיד עוד נטויה.

אך עם העשייה וההתפתחות סביב התיישבות תמיד נזכור ונחזור. כן, כולי תקווה בלב כי בקרוב נזכה לחזור לגוש קטיף וליישובים מהם גורשנו. מכאן, אני גם קורא לממשלה, וגם לכנסת לפעול - זהו זמן זמן ריבונות! ריבונות בהר הבית, וריבונות בזהות היהודית בארץ ישראל. אין ספק, כי אתגרים רבים עוד לפנינו. עלינו להתקרב ולקרב ולהפסיק את השיח הרעיל בקרבנו. בהזדמנות זאת, אני רוצה להודות לחבריי שליווי אותי בתפקידיי השונים החל מגוש אמונים ועד הקמת תנועת ההתיישבות. בע"ה אמשיך לפעול למען ארץ ישראל, תורת ישראל ועם ישראל".

אמיתי כהן סגן ראש עריית רחובות ויוזם הערב אמר, "כולם מרגישים שייכים לאורי אריאל החל מאנשי ההתיישבות, הגרעינים המשמתיים ועד מוסדת החינוך, מתנדבי השירות לאומי אזרחי ותנועות הנוער. גם אנו בעיר רחובות הרגשנו שאורי סייע לנו רבות בחיזוק והקמת המוסדות הציבורים וביניהם הקמת המכינה הקד"צ שובו אחים ועוד.. תודתנו נתונה לאורי בשם תושבי העיר רחובות והעומד בראשה רחמים מלול, על עשיה מבורכת לאורך השנים".

אורי אריאל כיהן בעבר כמזכ"ל מועצת יש"ע, ראש המחלקה להתיישבות במשרד הביטחון ובנוסף היה חבר דירקטוריון קרן קיימת לישראל. לאחר ההכרזה על בית אל כמועצה מקומית נפרדת מונה לראש המועצה הראשון עד לרצח השר רחבעם זאבי.טוען....