משרד הביטחון לרבש"צים: אנחנו כאן כדי לסייע

"מאות רבש"צים נמצאים בני ערובה בידיו של משרד הביטחון. הגיע הזמן שמישהו ידאג לנו", מסרו בוועד הארצי של הרבש"צים.

ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תש"פ

פועלים פלסטינים ממתינים בכניסה לישוב אדם עקב השביתה
פועלים פלסטינים ממתינים בכניסה לישוב אדם עקב השביתה
צילום: ההסתדרות הלאומית

וועד הרבש"צים הארצי אשר מלווה על ידי ההסתדרות הלאומית הודיע הבוקר (ראשון) כי מאות רבש"צים מכל רחבי הארץ קיימו את מחאתם והחלו את עבודתם בשעה 10:00 בבוקר.

לאחר שניתקו כל קשר עם צה"ל במסגרת העיצומים, לא התקיימו הבוקר ליווי תלמידים לבתי הספר, נמנעה כניסת פועלים לעבודה בישובים ועוד.

שמואל קדוש, רבש"צ הישוב אדם וחבר וועד הרבש"צים הארצי אמר, "הבוקר התחלנו שלב נוסף במאבקנו. בישוב אדם לא הכנסנו הבוקר פועלים לעבודה ובכוונתנו להחריף את המאבק. הרבש"צים אינם כלי בידיו של אף אחד. הגיע הזמן שהשר בנט יפסיק להפקיר אותנו".

מוועד הרבש"צים וההסתדרות הלאומית נמסר, "מאות רבש"צים נמצאים בני ערובה בידיו של משרד הביטחון. הגיע הזמן שמישהו ידאג לנו".

"נפתלי בנט ממשיך בשתיקתו. הודעות סרק שלו לתקשורת אינן משנות את המציאות. מאות רבש"צים אינם זוכים לתנאי העסקה ברורים. צעדי המחאה יימשכו. נפתלי בנט, תתעורר", הוסיפו.

ממשרד הביטחון נמסר כי המשרד "מוקיר ומעריך את פועלם של הרבש"צים ואת תרומתם לחיזוק הביטחון ביישובים. לכן גיבש המשרד, יחד עם מרכז המועצות האזוריות, הסכם חדש, הכולל הגדלה של תקציב הסיוע במימון מרכיבי ביטחון למועצות וליישובים המעסיקים רבש"צים. רובן המוחלט של המועצות האזוריות כבר חתמו על ההסכם החדש וקיבלו את התקציב. מספר מועצות בודדות טרם חתמו ואנו פועלים מולן בניסיון להגיע לסיכומים".

גורמים במשרד הוסיפו "לצערנו, יש הטעיה כלפי הרב״שצים. גורמים להם לחשוב שהמשרד גורם להם עוול, בעוד שהמשרד בכלל הגדיל את תקציב ההשתתפות במימון מרכיב הביטחון רבש"צ. אנחנו נפעל גם במישור ההסברתי בימים הקרובים כדי שיבינו שאנחנו כאן כדי לסייע".