מבקרת הפרקליטות שבוחרת בשמאל

ברשתות החברתיות מכונה פעמים רבות עו"ד כנרת בראשי "ביביסטית" בשל ביקורתה על הפרקליטות. בראיון היא חשפה את דפוסי הצבעתה.

103FM , כ"ד בכסלו תש"פ

כנרת בראשי
כנרת בראשי
צילום: פלאש 90

"עד 2018 בחרתי מרצ. בבחירות לפני האחרונות עבודה. כשאנשי שמאל מגדפים אותי ומתהדרים בשמאלניותם, אני שואלת את עצמי מה איך אני לעזאזל קשורה אליהם", כך סיפרה עו"ד כנרת בראשי לאראל סג"ל וחיים לוינסון בראיון ב-103FM.

בראיון היא התייחסה לשיח סביב הקלטות בהן נשמע לכאורה היועמ"ש מנדלבליט משוחח עם גבי אשכנזי כששניהם עוד היו בצבא. בראשי אמרה כי לו היו מגיעות הקלטות לידיה הייתה חושפת אותן ומשלמת על כך את המחיר.

עורכת הדין המשיכה בביקורת על מדיניות צווי איסור הפרסום: "אנחנו נמצאים במשטר דמוקרטי. במשטר כזה השקיפות היא מעל הכל. נכון שיש צווי איסור פרסום, אך זה דבר שצריך להיות חריג מאוד. מה שקורה בפרקליטות ואצל היועץ המשפטי לממשלה, זה שמוציאים צווי איסור פרסום אחד אחרי השני והיועמ"ש מרגיש שזה כלי שמשרת אותו. אני לא מחלקת ציונים לאף אחד ולא אומר מי ראוי או לא אבל ראשי המערכת צריכים להבין שכפי שמצפים מאיתנו להתנהל על פי חוק, כך גם הם. אם אנחנו שקופים, גם הם צריכים להיות שקופים".

לוינסון: יהודה ויינשטיין פרסם חוות דעת מאוד שלילית על אביחי מנדלבליט כדי למנוע את מינויו. זה לא הועיל לו. אין איזה חידוש במסד העובדתי ולא התגלו דברים שלא ידענו. מה שאתה עושה כאן זה שבגלל היועמ"ש קיבל החלטה שלא לרוחך – החלטת להשחיר את שמו. ארבע שנים הוא היה בסדר ופתאום אחרי כתב האישום מעלים את פרשת הרפז.

"זה עובד לשני הצדדים. הבן אדם מונע לתפקיד ויש לכבד אותו אך יש גם לדרוש ממנו לקיים את התפקיד שלו בצורה חוקית. שיפסיק להוציא צווי איסור פרסום על נושאים שקשורים אליו".

לוינסון: הוא לא מוציא. זה השופטים.

"השופטים חותמים על מה שהפרקליטים מגישים להם. מי מגיש את הצוי איסור פרסום? המחלקה הפלילית. מי עומד בראשה? זה קצת מערבב לנו את הבטן, בלי קשר לימין ושמאל. אני רוצה להוסיף מילה על אורלי בן ארי. נשבר לי הלב על המתקפה המטורפת שעשו לאישה היקרה והראויה הזו. האישה הזו אמרה למקורבים שלה שהם לא ראויים לאחת כמוה בתפקיד. אני מאחלת לה הצלחה רבה. הצלחה שלה תהיה הצלחה שלנו".

לוינסון: למי תצביעי בבחירות הקרובות?

"עד 2018 בחרתי במרצ. אז הלכתי למפלגת העבודה. בבחירות במרץ אבחר במפלגת העבודה. אני אחת שמאמינה במצע המדיני וחושבת שצריך שיהיו כאן שתי מדינות לשני עמים. אני מאמינה באנשים הראויים במפלגת העבודה ומתבאסת שאני בוחרת את גם רויטל סוויד אבל זה מה יש. אני לא בוחרת לפי בוחרים – אני בוחרת לפי מצע. האידיאולוגיה שלי היא שחייב להיות כאן שינוי".