חנוכייה במרכז לונדון
''מדליקים את העולם''

חברת הכנסת פנינה תמנו שטה: חג החנוכה מסמל את ניצחון התקווה והאמונה על הייאוש, כל עוד הנר דולק אפשר לשנות את העולם לטובה.

חזקי ברוך , כ"ה בכסלו תש"פ

חנוכייה בכיכר המרכזית בלונדון
חנוכייה בכיכר המרכזית בלונדון
צילום: סיוון עצמון

נר ראשון של חנוכה הודלק אמש (ראשון) בכיכר טרפלגר בלונדון, במעמד רבה של בריטניה הרב אפרים מירוויס, ראש עיריית לונדון סאדיק חאן וחברת הכנסת פנינה תמנו שטה (כחול לבן).

ראש עיריית לונדון, חאן, פתח את האירוע ואמר: "רק בלונדון המיוחדת יהודים חוגגים חנוכה לצד נוצרים שחוגגים את הכריסמס כשבראשות העיר עומד אדם מוסלמי".

ח"כ תמנו שטה הדליקה נר ראשון ואמרה כי "חג החנוכה מסמל את ניצחון התקווה והאמונה על הייאוש וכל עוד הנר דולק יש לנו את היכולת לשנות את העולם שלנו לטובה יחד".

עוד הוסיפה: "כחברת כנסת אני גאה לעמוד כאן אך אני מודאגת מהאנטישמיות הגואה ברחבי העולם ומהגזענות. המאבק כנגד אנשים עם דעות חשוכות לא פשוט אבל חג החנוכה הוא הזדמנות לזכור שניצחנו גלים של אנטישמיות בעבר וננצח אותם שוב, נביס אותם.

''כאשר אנו רואים גזענות אנו נגיב באהבה. כאשר אנו רואים קיצוניות אנו נגיב בסובלנות. כאשר אנו רואים עוני, אנו נגיב בצדקה. כאשר אנו רואים מאבק, אנו נגיב במתן עזרה. כך אנו מדליקים את העולם, כך אנו מתגברים על החושך. כך אנו עושים צדק עם הסיפור היהודי", אמרה תמנו שטה.